صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار نخست وزیر چین با نخست وزیر قزاقستان

2018-10-12 09:09:54

لی که چیانگ نخست وزیر چین بعد از ظهر روز پنجشنبه 11 اکتبر در دوشنبه با بکیتژان ساگنتایف نخست وزیر قزاقستان که برای شرکت در نشست شورای رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت می کند، دیدار کرد.

لی که چیانگ گفت، چین و قزاقستان همسایه دوستانه با اعتماد متقابل و شرکای راهبردی همه جانبه بر اساس منافع متقبال و برد و برد هستند. دو طرف ثبات، توسعه و شکوفایی یکدیگر را به عنوان فرصت خوب برای توسعه خود تلقی می کنند. چین مایل است با حفظ مبادلات بین مقامات عالی رتبه، پیوند پیشنهاد کمربند و جاده با سیاست های جدید اقتصادی قزاقستان، ایفای نقش نمونه ای همکاری تولیدی بین چین و قزاقستان، پیشبرد پروژه های همکاری، زمینه های جدید همکاری را گسترش دهد. چین امیدوار است دو طرف با تقویت پیوندگی بنادر، گسترش دامنه تجاری، به طور مشترک از مکانیسم تجارت چند جانبه و اقتصاد باز جهان دفاع کنند تا دو کشور و مردم منطقه بتوانند از نتایج همکاری عملی دو کشور بهره مند شوند.

نخست وزیر قزاقستان گفت، قزاقستان و چین دارای روابط دوستانه بوده و ارزش تجاری دو جانبه رشد با ثبات داشته و پروژه های همکاری در زمینه تولیدی نیز با ثبات در جریان است. قزاقستان مایل است با پیوند راهبرد خود با چین، ضمن پیشبرد به روزسازی بنادر قزاقستان، افزایش میزان عبور کالاها از قزاقستان، افزایش صادرات محصولات کشاورزی، منافع متقابل و برد و برد را تحقق دهد.   

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی