صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سخنگوی وزارت خارجه چین: آمریکا باید مراقب حقوق بشر خودش باشد و به این بهانه در امور دیگر کشورها مداخله نکند

2018-10-12 20:28:47

سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست به مشکلات جدی حقوق بشر در خود این کشور بازنگری کند و از این موضوع برای مداخله در امور دیگر کشورها استفاده ابزاری نکند.

لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین این سخنان را امروز 20 مهر در یک نشستی خبری در پاسخ به اظهارات اخیر یکی از مقامات آمریکا مبنی بر وضعیت منفی وضعیت آزادی و حقوق بشر در چین عنوان کرد. این سخنگو همچنین یادآور شد که آمریکا خود دچار مشکلات جدی حقوق بشری است و از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شده و حق ندارد وضعیت حقوق بشر دیگر کشورها را مورد نقد و ارزیابی قرار دهد.

لوکانگ در پاسخ به انتقاد مذکور آمریکا به دستاوردهای چین در زمینه حقوق بشر از جمله کاهش 700 میلیون نفر از جمعیت فقیر کشور، ایجاد فرصت شغلی برای 770 میلیون نفر، نظارت 800 میلیون مشترک اینترنت بر کار دولت، زندگی 200 میلیون نفر از پیروان مذاهب مختلف و وجود 140 مکان مذهبی در چین اشاره کرد.

او همچنین تاکید کرد: نمی‎توان گفت که یک کشور دارای بهترین وضعیت حقوق بشر در جهان است و تنها می‎توان گفت که وضعیت یک کشور نسبت کشور دیگر بهتر یا بدتر است. آزادی قطعی در هیچ جای دنیا وجود ندارد. همه در کنار برخورداری از آزادی و حقوق بشر، باید به قانون اساسی و دیگر قوانین کشور خود احترام بگذارند. حقوق بشر و آزادی نباید بهانه‎ای برای ارتکاب به جرم باشد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی