صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آغوش باز خانه های قدیمی شانگهای در استقبال از میهمانان

2018-10-30 19:24:26

پان دو سال پیش مهمانسرای B&B خود را دایر کرد و تا سال گذشته، با اجاره کردن خانه جدیدی از صاحب هنگ کنگی اش، مهمانسرای خود را گسترش داد.

پان درباره این سابقه اش می گوید: این خانه قدیمی را دوست دارم چرا که دقیقا در خیابانی قرار دارد که مراسم عروسی پدر و مادرم در آن جا برگزار شده است.

او این خانه را بازسازی کرده و از طریق سایتAirbnb این خانه اکنون جزو محبوب ترین خانه های اجاره ای در سایت است.

خانم پان می گوید: این را صرفا به عنوان کسب و کار نمی دانم. چون ماهیت کار B&B، اشتراک گذاری است. من در همین خانه زندگی می کنم و با مشتریانم کنش و واکنش دارم و در تعیین برنامه گردشگری آن ها به آن ها کمک می کنم و به داستان های آن ها گوش می کنم.

آقای فو جی یی، برای یک شرکت آگهی تجاری هنگ کنگ کار می کرد. او سال گذشته در مسافرت به شانگهای در خانه پان ساکن بود و به این خانه قدیمی و تاریخ شانگهای علاقه پیدا کرد. او بعدها استعفا داده و به این خانه برگشت و در آن مشغول به کار شد.

"فو" مطالعات درباره کوچه های قدیمی و تاریخ شهر شانگهای را آغاز کرد. علاوه بر تبلیغ مهمانسرای "پان"، "فو" نیز بعضی وقت ها در گردش، مشتریان خود را همراهی می کند و به آن ها درباره تاریخ شهر می گوید.

"فو" می گوید: داستان های این شهر را خیلی دوست دارم و خانه های قدیمی و کهن شهر، محمل فرهنگ و قصه های شهر است. هر کوچه و خانه این جا خود یک کتاب قصه است، قصه ای متفاوت با آن چه در روند جهانی شدن و سازندگی آسمان خراش ها خلق شده است.

خانم "پان در مهمانسرایش حتی یک کارگاه تهیه نوشیدنی کوکتل ایجاد کرده است. این از جمله هیجانات او پس از استعفا از کار اداری است. او بسیار دوست دارد که چگونگی تهیه کوکتل سفارشی به مهمانان را آموزش دهد. در روز 18 هر ماه میلادی مهمانی شراب با موضوع کوکتل و هر سه شنبه مهمانی با موضوع فیلم برگزار می کند.

سگ 4 ساله نژاد بردر كولی نیز دلیل دیگر مراجعه مجدد و مکرر مشتریان مهمانسرای "پان" است.

خانم "پان" می گوید: موقعی که از شرکت استعفا می دادم، فکر می کردم با تصاحب و بهره برداری این مهمانسرا، می توانم به راحتی جهانگردی کنم اما برعکس، حالا نمی توانم حتی شانگهای را ترک کنم. چون سفارشات زیادی مخصوصا برای شنبه ها و یک شنبه ها و تعطیلات تابستانی، دریافت می کنم.

او ادامه می دهد: این شاید برای من خیلی بد نباشد، چون در این مهمانسرا، دنیا به دیدن من می آید.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی