صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نگاهی به نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین

2018-11-04 17:18:04

پایگاه اینترنتی تلویزیون مرکزی چین (سی سی تی وی) روز یکشنبه 13 آبان/ عقرب، 4 نوامبر با انتشار مقاله ای تحت عنوان «توسعۀ چین، فرصتی برای جهان»، برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین را تبریک گفت.

در این مقاله آمده است: روز دوشنبه 14 آبان/ عقرب، 5 نوامبر، نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین در شهر شانگهای چین برگزار می شود. بیش از 3000 شرکت از مناطق مختلف جهان در این نمایشگاه شرکت کرده و سیاستمداران، شخصیتهای محافل صنایع و بازرگانی از 150 کشور و منطقه جهان و مسؤولان سازمانهای بین المللی در این نمایشگاه حضور می یابند. این نمایشگاه به پیشنهاد و برنامه ریزی شی جین پینگ رییس جمهوری چین و به مناسبت چهلمین سالگرد اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین برگزار می شود و نخستین نمایشگاه ملی با موضوع اصلی واردات در چین به شمار می رود.

شی جین پینگ دربارۀ این نمایشگاه گفت: این نمایشگاهی معمولی نیست، بلکه اقدام عملی چین در راستای بازتر کردن بازار خود به شمار می رود. چین با این اقدام به جهان اعلام می کند که درهای چین بسته نمی شود، بلکه بازتر خواهد شد.

در این مقاله همچنین آمده است: چین سود ده و خادم جهانی شدن اقتصاد است. چین در سالهای گذشته شاهد رشد سریع اقتصاد بوده و به موتور اصلی و تثبیت کننده رشد اقتصاد جهانی تبدیل شده است. شی جین پینگ رییس جمهوری چین بارها تأکید کرده است: مردم چین از بهره مند شدن مردم دیگر کشورهای جهان از فرصت رشد و توسعۀ کشورشان استقبال می کنند. چین با برگزاری این نمایشگاه این پیام را به جهان ارسال می کند که چین بر پیشبرد آزادی تجارت و توسعۀ باز پایبند است و توسعۀ چین فرصتی برای جهان محسوب می شود. چین امیدوار است کشورهای جهان با استفاده از فرصت برگزاری این نمایشگاه ضمن تعامل گسترده، یافتن تفاهم، پیگیری منافع متقابل و همکاری، به پیشبرد روند جهانی شدن اقتصاد حاکی از گشوده بودن، جامعیت، بهره مندی مشترک، تعادل و منافع مشترک بپردازند و مشترکاً برای ایجاد جهانی با صلح پایدار، امنیت عمومی، شکوفایی مشترک، گشایش و همبستگی، پاکی و زیبایی تلاش کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی