صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین با حضور رییس جمهور کشور گشایش یافت

2018-11-05 12:02:56

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین با حضور رییس جمهور کشور گشایش یافت

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین صبح امروز دوشنبه 5 نوامبر- 14 آبان در شانگهای گشایش یافت. شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در آیین گشایش حضور یافته و سخنرانی کرد.

وی گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی واردات تصمیم بزرگ دولت چین در پیشبرد دور جدید درهای باز با کیفیت بالا بوده و نیز اقدامی مهم برای گشودن بازار چین به سراسر جهان محسوب می شود که مواضع پایدار چین برای حمایت از سازوکار تجارت چندجانبه و پیشبرد تجارت آزاد را نمایان ساخته و نیز یکی از اقدامات عملی چین برای ساخت اقتصاد جهان با درهای باز و حمایت از جهانی شدن اقتصاد است.

رهبر چین تاکید کرد: جهانی شدن اقتصاد گرایش تاریخی بازگشت ناپذیر است، درهای باز و همکاری، نیروی محرکه مهم تقویت قدرت اقتصادی و تجاری جهانی بوده و خواست واقعی برای احیای اقتصاد جهان و یاری به پیشبرد جامعه بشری است.

شی جین پینگ تدابیر چین در پنج زمینه در راستای ادامه اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز را اعلام کرد که عبارتند از: گسترش پتانسیل واردات، ادامه افزایش دسترسی بازار، ایجاد محیط بازرگانی در سطح اول جهان، توسعه سکوی جدید با درهای باز بالا و پیشبرد همکاری دوجانبه و چندجانبه.

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین با حضور رییس جمهور کشور گشایش یافت

رییس جمهوری خلق چین پیش بینی کرد در 15 سال آینده حجم واردات کالا و خدمات چین به ترتیب به 30 و 10 تریلیون دلار خواهد رسید.

شی جین پینگ ابراز اطمینان کرد که امکانات اساسی توسعه سالم و با ثبات اقتصاد چین تغییری نکرده، شرایط حمایت از عوامل تولید برای تحقق توسعه با کیفیت بالا دچار تغییر نشده و گرایش کلی رو به ثبات بوده و در دراز مدت تغییر نکرده است. همچنین، توان کنترل کلان کشور پیوسته تقویت یافته، نیروی محرکه برای تعمیق همه جانبه اصلاحات نیز پی در پی افزایش می یابد. وی تاکید کرد: اقتصاد چین حتما وارد مدار رشد باکیفیت خواهد شد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی