صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین

2018-11-05 16:54:14

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین صبح دوشنبه 14 آبان/ عقرب، 5 نوامبر در شانگهای گشایش یافت. شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در مراسم افتتاحیه شرکت و سخنرانی کرد. او تدابیر جدید چین در راستای بازتر کردن درهای خود به روی جهان را اعلام و تاکید کرد جهانی شدن اقتصاد یک روند بازگشت ناپذیر است و کشورها باید برای باز نگه داشتن درهای خود به روی خارج و افزایش همکاری و تحقق توسعه مشترک، فعالانه تلاش کنند. رییس جمهور چین همچنین تاکید کرد تلاشهای چین در راستای بازتر کردن درهای خود به روی جهان و ایجاد نوعی اقتصاد جهانی با رویکرد باز و ایجاد جامعه با سرنوشت مشترک بشری متوقف نمی شود.

نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین بنا به پیشنهاد شی چین پینگ در حال برگزاری است. جمعا 3600 شرکت از 172 کشور و منطقه و سازمان جهان در آن شرکت می کنند. پیشبینی می شود 400 هزار خریدار برای تامین کالاها و خدمات مورد نیاز خود به این رویداد مراجعه می کنند.

شی جین پینگ در سخنرانی خود در مراسم گشایش این نمایشگاه، آن را تدبیر مهمی برای آغاز دور جدید سیاست اصلاحات و درهای باز و بازتر کردن بازار کشور به روی جهان خواند و گفت:

گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین

«برگزاری نمایشگاه بین المللی واردات تصمیم بزرگ دولت چین در پیشبرد دور جدید درهای باز با کیفیت بالا است و اقدامی مهم برای گشودن بازار چین به روی سراسر جهان محسوب می شود که مواضع پایدار چین برای حمایت از سازوکار تجارت چندجانبه و پیشبرد تجارت آزاد را نمایان می کند و نیز یکی از اقدامات عملی چین برای ساخت اقتصاد جهان با درهای باز و حمایت از جهانی شدن اقتصاد است.»

با توجه به به چالش کشیده شدن چندجانبه گرایی و نظام تجارت آزاد و افزایش ابهامات و چالشها در اقتصاد جهان، شی جین پینگ خواستار آگاهی طرفین از این وضعیت و تقویت اراده برای حفظ رویکرد گشایش و همکاری شد و گفت:

«کشورها باید ضمن پایبندی بر ارتباطات و هماهنگی، گسترش فضای همکاری با منافع مشترک و پایبندی بر هدایت نوآوری و فراگیری، توسعۀ مشترک را به پیش سوق دهند. کشورهای مختلف باید با مخالفت با حمایتگرایی، یک جانبه گرایی و گشودن هر چه بیشتر درها به صورت چندجانبه و دو جانبه، به همکاری و هماهنگی اقتصاد کشورها با یکدیگر کمک کرده و به طور مشترک به ساخت اقتصاد جهانی باز بپردازند. در عین حال، کشورهای مختلف باید با تقویت هماهنگی در سیاست اقتصاد کلان، تاثیرات منفی را کاهش دهند. افزون بر این، کشورها باید با پیشبرد تنظیم سازوکار مقررات اقتصادی و تجاری بین المللی عادلانه، منطقی و شفاف و تسهیل تجارت آزاد و سرمایه گذاری، به درهای بازتر، مبادلات و آمیختگی بیش از پیش اقتصاد جهان کمک کنند.»

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی