صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آغاز عصر جدید حفاظت از حق مالکیت فکری

2018-11-08 12:02:12

"آینده اینجاست" شعاری برای نخستین خودروی پرنده دنیا موسوم به نام "ایروموبیل" (Aeromobil) است که در نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین به نمایش گذاشته شده است. این خودرو که 40 تکنولوژی با حق مالکیت فکری انحصاری را در بر دارد، یکی از جاذبه های چشمگیر در این نمایشگاه به شمار می آید.

علاوه بر آن، بازدیدکنندگان شاهد جاذبه های دیگری مربوط به تکنولوژی نوین در این نمایشگاه بوده اند که عبارتند از: کاربرد هوش مصنوعی برای انجام کارهایی مانند جوشکاری بدنه خودرو، حمل و نقل سریع، عمل جراحی، راهنمای گردشگری، بازی پینگ پنگ و تهیه قهوه، کاربرد تکنولوژی واقعیت مجازی و داده های بزرگ برای رانندگی و صنایع دارویی و پزشکی، خودروی هیدروژنی که هیچ آلاینده ای از خود انتشار نمی دهد، لوازم همراه که نوع انرژی مصرفی آن انرژی خورشیدی است، استفاده از تکنولژی که می تواند بدون استفاده از آب، ظرف 4 ساعت ضایعات انسانی را تجزیه و به کود آلی تبدیل می کند و انقلابی در این فناوری محسوب می شود، نخستین دستگاه ام آر آی مخصوص کودکان و جدیدترین دستگاه ایمنی سنجی نورتابی شیمیایی اتوماتیک که ایجاد بیمارستان هوشمند را میسر می کند.

ادغام هوش مصنوعی با دستگاه ها و انجامیدن نوآوری فنی به انقلاب فنی باعث شد که نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین به محل خودنمایی بالاترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های جهان و دریچه ای به زندگی بهتر بشر در آینده تبدیل شود. همان طور که شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در سخنرانی خود در آیین گشایش نمایشگاه آورده است، تامین رفاه بشر محرک قوی خلاقیت فنی است و کشورها باید در دور جدید انقلاب علمی و فنی با استفاده از فرصت های ناشی از آن، همکاری های خود را در عرصه های آینده نگرانه مانند اقتصاد دیجیتالی، هوش مصنوعی و تکنولوژی نانو را تقویت کرده و فناوری‌ها و صنایع جدید و الگوهای جدید کسب و کار را به وجود بیاورند.

در این نمایشگاه حدود 100 فناوری جدید که نماد روحیه خلاقیت بشری به شمار می آید، رونمایی شد. علاوه بر اهمیت بازار بزرگ چین، تلاش‌های فراوان و موثر چین برای حفاظت از حق مالکیت فکری سببی شد تا پژوهشگاه‌ها و تولیدکنندگان جهان این نمایشگاه که در چین در حال برگزاری است را به عنوان صحنه رونمایی حساس‌ترین و کلیدی ترین فناوری خود انتخاب کنند.

چهارمین انقلاب صنعتی جامعه بشر در جریان است و در این مقطع، رابطه حفاظت از حق مالکیت فکری با خلاقیت نیز آشکارتر و روشن تر شده است. به عبارت دیگر، حفاظت از حق مالکیت فکری به منزله حفاظت از نوآوری و خلاقیت است و کشوری که ظرفیت خلاقیت بیشتری دارد، حتما حقوق مالکیت فکری را تحت حفاظت قوی خود قرار داده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی