صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پیشرفت ساخت و ساز منطقه آزاد تجاری های نان

2018-12-06 15:39:29

منطقه آزمایشی آزاد تجاری "های نن" که تنها در بیش از نیم سال پیش راه اندازی شد، در چند ماه گذشته، نیروهای مستعد و شرکت های زیادی را به خود جلب کرده و پروژه هایی را با موفقیت به اجرا رسانده و ساخت و ساز این منطقه به دستاوردهای فراوان رسیده است.

های نن، یکی از جوان ترین مناطق آزاد تجاری در میان 12 منطقه آزاد تجاری چین است که تصمیم راه اندازی آن در ماه آوریل سال جاری و برنامه مشخص ایجاد آن در ماه اکتبر به طور رسمی اعلام شد. دولت چین به ایجاد این منطقه آزاد تجاری بسیار اهمیت داده و درصدد است راهبرد فعال‌تر درهای باز در این منطقه اجرا کرده و این منطقه را به یک پنجره باز به روی اقیانوس آرام و اقیانوس هند تبدیل کند.

وانگ شوئو ون، معاون وزیر بازرگانی چین گفت: یکی از موضوعات مهم طرح دولت چین درباره ایجاد منطقه آزاد تجاری های نن تلفیق ساختار منطقه آزادی تجاری و بندر آزاد تجاری با ویژگی چین در های نن است. وی گفت: "در طرح تدوین شده دولت چین آمده است تا سال 2020 میلادی، ساخت و ساز منطقه آزاد تجاری به پیشرفت های مهم می رسد و سیاست درهای باز در آن به طور چشمگیری ارتقا می یابد. این در حالیست که های نن به منطقه آزاد تجاری با تسهیل سرمایه‌گذاری و تجاری، قانون مداری، تکمیل خدمات مالی، نظارت و مدیریت موثر مالی تبدیل شده و پایه خوبی برای سازندگی تدریجی بندر آزاد تجاری در های نن بنا شود."

شن دان یانگ معاون استاندار های نن گفت: این منطقه در مقایسه با مناطق آزاد تجاری دیگر از زمینه‌های باز بیشتر از جمله صنایع تولید، صنایع خدماتی و کشاورزی برخوردار است. بر اساس برنامه، های نن درهای خود را در زمینه های ایجاد کشاورزی مدرن، توسعه صنعت با علوم و فنون عالی و جدید، صنایع خدماتی مدرن و همچنین کشت و کار، پزشکی، آموزش و پرورش، گردشگری، مخابرات، اینترنت، فرهنگ، امور مالی، هواپیمایی، اقتصاد دریایی، تولید خودروی با انرژی جدید بازتر خواهد کرد. معاون استاندار های نن گفت: های نن در جریان گشایش درهای خود، برای ایجاد محیط بازرگانی درجه یک جهانی تلاش خواهد کرد. وی افزود: "های نن مقررات و استاندارد عالی تجاری بین المللی را اجرا کرده، نظام کامل سرمایه گذاری را ایجاد کرده و در ارتقای آزادی تجاری، تکمیل حفظ و استفاده از حق مالکیت معنوی، تسهیل کار نیروهای مستعد خارجی اقداماتی را در پیش گرفته و محیط خوبی در راستای قانونمداری، بین المللی شدن و تسهیل سازی تجاری را ایجاد خواهد کرد."

شن دان یانگ معاون استاندار های نن گفت: کمبود نیروهای مستعد یکی از موانع توسعه های نن است. به منظور پیشبرد توسعه منطقه آزاد تجاری های نن باید نیروهای مستعد بیشتری به این منطقه جلب کند، در حال حاضر نیز بسیاری نیروهای مستعد در حال تجمع در این منطقه هستند. وی گفت: "من پس از تحصیل در خارج به کشور بازگشتم و فوق لیسانس خود را از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن گرفتم. اکنون حدود 5 تا 10 نفر از همکلاسان من به اشتغال و یا فعالیت در های نن علاقه مندند. های نن برای من و بسیاری نیروهای مستعد جذابیت زیادی دارد."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی