صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

حضور معاون رییس مجلس ملی نمایندگان خلق چین در دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور

2018-12-09 21:17:05

دومین کنفرانس روسای مجالس 6 کشور آسیایی با موضوع چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای از روز 7 تا 8 دسامبر در تهران برگزار شد. "بیانیه تهران" پس از این این نشست به تصویب رسید.

پس از سخنان علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و دکتر روحانی رییس جمهوری در آیین گشایش، روسای مجالس پاکستان، ترکیه، چین، روسیه و افغانستان در این کنفرانس سخنرانی کردند.

مقابله با تروریسم، تجارب گذشته، راهبردهای کنونی و در پیش گرفتن رویکرد جدید و موثر منطقه‌ای، گسترش ارتباطات و تقویت همکاری های بین منطقه‌ای، تحقق صلح و توسعه همه جانبه و پایدار در منطقه از موضوعات مهمی است که در این کنفرانس مطرح شد.

چن جو، معاون رییس مجلس ملی نمایندگان خلق چین در این کنفرانس گفت: 6 کشور باید با تقویت پیوند سیاست ها و اقدامات در مبارزه با تروریسم، دیدگاه جدید امنیتی مشترک، همکاری و پایداری را اجرا کنند. تقویت ارتباطات و همکاری ها برای مبازره با تروریسم و از بین بردن تهدیدهای ناشی از تروریسم، پایه ای محکم ایجاد می کند. به همین دلیل، کشورهای مختلف باید با ادامه تقویت پیوند سیاست گذاری و برنامه ریزی، ایجاد شبکه ارتباطات مربوط و افزایش همکاری در زمینه تجاری، سرمایه گذاری و صنایع، تامین مالی فراهم کنند.

روسای مجالس ایران، پاکستان، ترکیه، چین، روسیه و افغانستان سال گذشته در کنفرانسی در اسلام آباد شرکت کردند که در نتیجه آن قرار شد همکاری‌های منطقه‌ای گسترده‌ برای مقابله با تروریسم افزایش یابد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی