صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

همکاری چین و تایلند در گردشگری منطقه مثلث طلایی

2019-01-01 19:28:45

در سال‌های اخیر، کشورهای منطقه به توسعه و آبادانی منطقه مثلث طلایی اهمیت داده اند. در حال حاضر، منطقه مثلث طلایی به یکی از معروف‌ترین نقاط دیدنی در شمال تایلند تبدیل شده‌است که هر سال تعداد زیادی از گردشگران سراسر جهان را به خود جلب می کند. در ورودی این منطقه، بنایی بلند به ارتفاع 4 متر قرار دارد که بر روی آن به زبان تایلندی و انگلیسی، کلمات "مثلث طلایی" نقش شده‌است. مغازه‌های فروش سوغات محلی و رستوران‌های مختلف در همه جای منطقه دیدنی مثلث طلایی دیده می شود. در این جا، لباس‌های زیبای اقوام تایلند، یشم‌های گران بهای میانمار و خوراکی های کوهستانی لائوس به فروش می رسد.

همکاری چین و تایلند در گردشگری منطقه مثلث طلایی

علاوه بر آن، ناحیه ویژه اقتصادی مثلث طلایی لائوس با تصویب دولت لائوس نیز در روز 9 سپتامبر سال 2009 به طور رسمی تاسیس شد. براساس طراحی منطقه، این احتمال وجود دارد که این ناحیه ویژه در آینده به شهری بزرگ با قابلیت پذیرایی 200 هزار نفر تبدیل شود. بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی "دیپلمات"، ساخت و ساز زیربنایی کل ناحیه ویژه اقتصادی مثلث طلایی تا سال 2020 به پایان می رسد. هزینه آن نیز به بیش از 2 میلیارد و 250 میلیون دلار می رسد. تا آن زمان، اتوبان از استان یون نن چین با عبور از لائوس به مرز تایلند خواهد رسید.

"شولیان بیائو" معاون مدیر کل سرمایه گذاری گردشگری استان یون نن گفت: "ما در حال تلاش برای اتصال خدمات و جاذبه های توریستی در امتداد رودخانه لانچانگ مکونگ هستیم.

او افزود: "ما همچنین در حال توسعه یک "مرکز فیل وحشی" در شمال استان "لائو" از "شایابوری" هستیم که در آن مدل اکولوژیکی گردشگری را گسترش می دهیم. تایلند یک چشم انداز به نام "پنج شهر، چهار کشور" ارایه داده که به دنبال همکاری نزدیک گردشگری و تسهیل گردشگری بین "چیانگ مای"، "چیانگ رای"، "جینگ هونگ" (چیانگ رونگ به زبان تایلندی)، "کنگ تونگ" (چیانگ تونگ) و "لوآنگ پرابانگ" (چیانگ تونگ) است.

شو اشاره کرد که هدف شرکتشان افزایش همکاری های گردشگری هماهنگ با چشم انداز پنج چیانگ است.

او گفت: "گشت مشترک چین، لائوس، میانمار و تایلند سبب امنیت خاک مکونگ شده و به مسیرهای گردشگری شهرهای چیانگ امکان رشد می دهد.

شهردار "ویتانگ چیانگ ساین" زیر مجموعه شهرداری "چایاگریت نیسایسوک" گفت: "بندر قدیمی چیانگ ساین به یک بندر بسیار بزرگ گردشگری تبدیل شده است. شهردار گفت که اداره گردشگری تایلند برنامه ای جامع برای توسعه بندر در مقیاس یک فرودگاه بین الملی تهیه دیده است که در آن با دیوتی فری شاپ ها (فروشگاه های معاف از حقوق گمرکی) و رستوران ها به گردشگران، به ویژه گردشگران چینی خوشامد می گویند.

وی افزود: "حداقل سرمایه گذاری 390 میلیون بات (1.19 میلیون دلار) خواهد بود تا ابتدا مشخص شود که آیا امکان جذب بیش از 100 میلیون بات (3.06 میلیون دلار) را در توان داریم ."

شرکت سرمایه گذاری گردشگری استان یون نن در ماه اکتبر سال جاری خدمات گردشگری با قایق خود را در بندر چیانگ ساین آغاز کرد، گردشگران حالا می توانند از این محل قایق بگیرند و میانمار و لائوس را در امتدا رودخانه ببینند، همچنین کمی خرید در "جزیره دون سائو" از لائوس داشته باشند، یک منطقه جدای معاف از حقوق گمرکی.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی