صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تمایل چین به تلاش مشترک با مصر برای صلح و توسعه آفریقا

2019-01-03 19:37:54

لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز سوم ژانویه در کنفراس خبری در پکن گفت: چین همواره به توسعۀ روابط با اتحادیه آفریقا اهمیت می دهد و مایل است به اتفاق مصر که به زودی ریاست نوبتی این اتحادیه را بر عهده می گیرد، از طریق تقویت ارتباط و هماهنگی برای صلح و توسعه آفریقای تلاش کند.

بنا به گزارشها محمد اسامه طه المجدوب سفیر مصر در چین اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرد: چین و مصر می توانند در زمانی که مصر ریاست نوبتی اتحادیه آفریقا را بر عهده دارد، همکاریها را تقویت و دربارۀ مسایل مورد علاقه همکاری و هماهنگی بکنند. سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: چین همواره به توسعۀ روابط با اتحادیۀ آفریقا اهمیت می دهد و از ایفای نقش مثبت این اتحادیه در امور منطقه ای و بین المللی پشتیبانی می کند. چین مایل است به اتفاق مصر که به زودی ریاست نوبتی این اتحادیه را بر عهده می گیرد، از طریق تقویت ارتباط و هماهنگی برای صلح و توسعه آفریقای فعالانه تلاش کند.

این مقام چینی همچنین افزود: وانگ یی وزیر خارجه چین در این هفته در اولین سفر خود به آفریقا در سال جدید از مقرّ اتحادیه آفریقا دیدار و با رییس کمیته اتحایه آفریقا گفتگو می کند. چین انتظار دارد که دو طرف دربارۀ اجرای دستاوردهای نشست سران مجمع همکاری چین و آفریقا در سال 2018 و تفاهمهای رهبران دو طرف، هماهنگیها را تقویت و برای صلح، ثبات و توسعه آفریقا سهم شایانی اداء کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی