صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اجرای استاندارد آلایندگی (چین6) در چین در سال نو میلادی

2019-01-07 17:07:25

اجرای استاندارد آلایندگی (چین6) در چین در سال نو میلادی

استاندارد الزامی جدید آلایندگی بنزین و گازوییل با عنوان استاندارد (چین6) در نخستین روز از سال 2019 میلادی در چین به اجرا گذاشته شد. با اجرای این استاندارد، بنزین و گازوییل خارج از این استاندارد وارد بازار عرضه نمی شود. بنزین و گازوییل با استاندارد جدید نسبت به استاندارد قبلی یعنی استاندارد (چین5) از کیفیت بالاتر برخوردار و مفیدتر برای حفاظت از محیط زیست است و ارتقای استاندارد بنزین و گازوییل نیز، خودروسازان را وادار به انجام به روزرسانی فناوری و محصولات خود می کند.

براساس اطلاعیه مشترک کمیته ملی توسعه و اصلاحات چین و شش وزارت خانه دیگر چین، بنزین و گازوییل هماهنگ با استاندارد (چین6) تمیزتر و مفیدتر برای محیط زیست است و نیروی محرک قوی تر ایجاد و کربن کم تر در داخل موتور خودرو باقی می گذارد، همچنین امن تر است.

آقای "یانگ" در یکی از پمپ بنزین های پکن به رادیو بین المللی چین گفت: "آب و هوای بدون آلودگی از ضروریات است. کیفیت بهتر شده بنزین مانع از ادامه استفاده ما از خودروهای موجود نیست. استاندارد جدید علاوه بر ارتقای کیفیت بنزین برای محیط ما نیز مفیدتر است."

استاندارد (چین6) مربوط به آلایندگی بنزین و گازوییل که از یکم ژانویه سال 2019 در دست اجراست، نسبت به استاندارد قبلی جدی تر است.

"هان شیائو پینگ" مدیر ارشد فناوری اطلاعات سایت انرژی چین درباره تفاوت های این دو استاندارد گفت: "استاندارد (چین6) نسبت به استاندارد (چین5) بسیار ارتقا یافته است. در اجرای استاندارد (چین5) سعی کردیم تا گوگرد و سرب در بنزین یا گازوییل کاهش یابد اما براساس این استاندارد همچنان مقدار زیادی از انواع آرن ها و آلکن ها موجود است. همین آلکن ها ذرات معلق 2.5PM را ایجاد می کند که برای سلامتی و نیز برای محیط مضر است. اما با اجرای استاندارد (چین6)، مقدار آرن ها و الکن ها به مراتب کاهش یافته و به بنزین یا گازوییل نیز کمی اتانول اضافه می شود. همان طور که می دانیم، اتانول به سوخت بنزین کمک می کند و باعث می شود بنزین به طور کامل تر بسوزد."

بنزین و گازوییل با استاندارد (چین6) مقدار کم تر آلاینده منتشر می کند. هان شیائو پینگ در این باره گفت: "با اجرای استاندارد جدید، نه تنها سولفیدها و ذرات کم تر منتشر می شود، بلکه سوخت بنزین به طور کامل تر انجام می شود که برای موتور خودرو نیز مفید است و کربن کم تر در داخل موتور باقی می ماند. بنابراین بنزین و گازوییل براساس استاندارد جدید، هم برای محیط، هم برای صاحبان خودرو مفید است."

اجرای استاندارد جدید آلایندگی بنزین و گازوییل نیز فناوری خودروسازی را مورد تاثیر قرار می دهد. "تسو دونگ شو" دبیرکل فدراسیون خودروی سواری چین بر آن است که با اجرای استاندارد جدید آلایندگی بنزین و گازوییل، خودروسازان مدل های جدید کم حجم و مفید برای محیط زیست به بازار عرضه می کنند.

او گفت: "براساس استاندارد جدید، خودروها باید آلاینده های کم تر از استاندارد (چین5) داشته باشند. از این رو، خودروسازان باید براساس این استاندارد جدید مدل های موتورهای کم مصرف را طراحی کنند. این باعث می شود تا کل صنعت خودروسازی فناوری خود را ارتقا دهند و یا اقدام به بروزرسانی فناوری و محصولات خود کنند."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی