صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برنامه های جشن سال نو در حوالی خانه

2019-01-23 19:22:54

امسال 16 بهمن/ دلو 1397، 5 فوریه 2019 مصادف با عید بهار، مهمترین عید سنتی چین است. بازگشت به خانه و گردهمایی اعضای خانواده یکی از کارهای اصلی در عید بهار چین است. مردم پس از یک سال کار و زحمت در ایام عید بهار در کنار اعضای خانواده جمع می شوند. امسال کسانی که سال نو را در خانه می گذرانند، دیگر نگران نیستند که جایی برای تفریح وجود ندارد. در مناطق مختلف چین برنامه های مختلفی تحت عنوان «رایحه سال و خوراک بزرگ روح» برای این ایام آماده می شود تا مردم در نزدیکی خانه بتوانند از رایحه های سنتی ویژه سال نو لذت ببرند. برای مثال، طبق اطلاعات اداره فرهنگ و گردشگری استان هه نان در چندی پیش، در ایام عید بهار در مناطق مختلف این استان 58 هزار فعالیت فرهنگی به اشکال گوناگون برگزار می شود و از 22 دی 1397 تا 11 فروردین 1398 ادامه می یابد که معادل 700 برنامۀ فرهنگی در روز است.

حال به فعالیتهای جشن سال نو با ویژگی مناطق مختلف چین نگاهی بیاندازیم.

برنامه های دهکده های استان هه نان

«اینجا زادگاه شما است. فرهنگ غنی، خوراک لذیذ و لهجۀ ما منعکس کنندۀ مهربانی است. چشم به راه شما هستیم. اپرای هه نان دلربا را تماشا کنید، از غذاهای لذیذ زادگاه ما بچشید. با دوستان قدیمی دیدار کنید... همۀ اینها خوب نیست؟»

استان هه نان در 22 دی «نامه ای خطاب به چینی تباران سراسر جهان» فرستاد و چینی تباران سراسر جهان را به بازگشت به زادگاهشان در این استان دعوت کرد. همین روز رشته فعالیتهای جشن عید بهار با نام «بهار در مرکز چین» رسما شروع به کار کرد.

این رشته فعالیتها حدود دو ماه شامل عید بهار و عید فانوس طول می کشد و در این مدت 58 هزار فعالیت فرهنگی عمومی در مناطق مختلف استان هه نان برگزار می شود.

بازیگران اپرای هه نان در 24 دی در دهکده دا جو بخش دا لیان شهرستان هوان یانگ شهر جو کائو دیان نمایشهای جالبی برای ساکنان روستا اجرا کردند. اپراهای کلاسیک مانند «سالن دا دنگ»، «قهرمان زن مو گویی یینگ»، «مبارزه وو سون با ببر» و نواختن تک سرنا «سیمرغ و پرندگان» که موضوع این قصه درست مانند «منطق الطیر» عطار نیشابوری است، اجرا کردند و مورد تشویق گرم تماشاگران قرار گرفتند.

علاوه بر نمایشهای هنری، همچنین 1836 مورد فعالیت مربوط به میراث فرهنگی ناملموس در نواحی مسکونی، مدارس، روستاها و مراکز خیریه برگزار می شود. وارثان این میراث فرهنگی به دید و بازدید مردم می روند تا مردم از نزدیک بتوانند جذابیتهای فرهنگ سنتی را لمس کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی