صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بهره‌مندی کامل از نیروی برق سبز در بازی‌های المپیک زمستانی پکن

2019-02-01 14:22:29

براساس گزارش "روزنامه علوم و فناوری" کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن و شرکت استیت گرید کورپوریشن چین (شرکت برق دولتی چین)، چهارشنبه 30 ژانویه/ 10 بهمن، مراسم امضای توافق نامه را برگزار کردند. در بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی سال 2022 پکن، برق همه سالن ها از منبع نیروی برق سبز تامین می شود که در تاریخ المپیک نیز برای نخستین بار انجام می شود.

امضای توافق نامه دو طرف نشان می دهد، امور تامین برق مسابقات بازی‌های المپیک زمستانی پکن به موفقیت رسیده‌است. مجموعه اول سالن های بازی‌های المپیک زمستانی پکن واقع در شهر پکن و استان هه بیِ، حق خرید بازار انرژی پاک را به دست آورده‌است.

جانگ جیان دونگ، معاون شهردار پکن و معاون اجرایی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن اظهار داشت: استفاده از نیروی برق سبز در سالن های بازی‌های المپیک، از اقدامات مشخص برای پیاده سازی مفهوم برگزاری المپیک سبز و عملی کردن تعهدات چین در زمان درخواست برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی سال 2022 به شمار می آید. با این اقدام، بازی‌های المپیک زمستانی پکن به نمونه استفاده گسترده از نیروی برق سبز تبدیل می شود تا در شهرهایی از جمله پکن و جانگ جیا کوئو ترویج یافته و به پیشرفت با کیفیت بالا در شهرها و مناطق کمک کرده و میراث زمستانی بیشتر به نفع عموم مردم باقی بگذارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی