صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

قانون‎گذاری برای مدیریت زباله‎ها در شانگهای

2019-02-03 16:13:56

قانون‎گذاری برای مدیریت زباله‎ها در شانگهای

«آیین نامه مدیریت زباله‎های مناطق مسکونی شانگهای» اخیرا در مجلس این شهر به تصویب رسید. طبق این آیین‎نامه، زباله‎های مناطق مسکونی این شهر به چهار نوع زباله بازیافت‎پذیر، مضر، خیس و خشک تفکیک می‎شود. لازم به ذکر است زباله آشپزخانه طبق این آیین نامه جزو زباله های خیس هستند.

در این آیین‎نامه الزاماتی مربوط به گذاشتن، جمع آوری، انتقال و پردازش زباله‎های مناطق مسکونی قید شده و مسوولیت‌های تولیدکننده زباله، دولت، دستگاه مدیریت، واحدهای انتقال‎دهنده زباله و دیگر سازمان‌های اجتماعی مسئول در این فرایند مشخص و تعیین شده است.

در این آیین نامه جرائمی نیز برای ناقضان مواد آیین نامه تعیین شده است که طبق آن، افرادی که زباله مضر را با زباله قابل بازیافت، خیس و یا خشک در کنار هم بگذارند و یا زباله خیس را با زباله های بازیافت پذیر یا خشک به صورت تفکیک‎نشده یک جا قرار دهند ابتدا از سوی دستگاه‎های مدیریتی دولتی هشدار دریافت می‎کنند و در صورت تکرار چنین رفتار بین 50 تا 200 یوان ( 8 تا 30 دلار) جریمه می‎شوند.

با این حال، یکی از مسوولان شهرداری گفت که تحقق تفکیک زباله یک روند تدریجی است و نیاز به بسیج مردم و توافق همه شهروندان دارد.

مسوول دیگر شهرداری شانگهای نیز گفت که با توجه به نگرانی شهروندان از آنکه حتی در صورت تفکیک زباله از سوی آنان ممکن است در مرحله انتقال و پردازش باز هم با هم مخلوط شود گفت باید تلاش کنیم تا مردم با چشمان خود شاهد انجام مراحل انتقال و پردازش زباله به صورت تفکیک‎شده باشند و جامعه نیز برای مراعات تفکیک زباله اطمینان پیدا کرده و به آن عادت کند. او خبر داد در این راستا در سال 2018 در شانگهای 3375 ایستگاه جمع‌آوری و بازیافت زباله احداث شده و ساخت 15 کارخانه پردازش زباله بازیافت‌پذیر در حال انجام است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی