صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گفتارهای شی جین پینگ درباره نوآوری

2019-02-09 19:05:07

نوآوری عنصری کلیدی و اجتناب‎ناپذیر در روند توسعه چین در عصر نوین است. شی جین‎پینگ رئیس جمهوری خلق چین بارها تأکید کرده است: تنها اصلاح طلبان و نوآوران بهتر و قوی‎تر، پیروز می‎شوند.

22 اکتبر سال 2018 در میان هیاهوی کارگران و کارکنان شرکت تولید لوازم برقی "گری"، شی جین‎پینگ از این شرکت بازدید کرد. شرکت گری در آغاز یک شرکت کوچک بود که در زمینه مونتاژ دستگاه‎های تهویه مطبوع فعالیت می‎کرد اما امروز به یک شرکتی صنعتی بین‎المللی تبدیل شده که انواع کالاها از جمله لوازم برقی خانگی و تجهیزات مخابراتی را تولید و به بیش از 160 کشور جهان صادر می‎کند. مجموعه موفقیت‎های‎ این شرکت بر اثر پایبندی به نوآوری به دست آمده است.

گفتارهای شی جین پینگ درباره نوآوری

شی جین‎پینگ خطاب به کارگران و کارکنان این شرکت گفت: توسعه اقتصادی برای تبدیل کردن چین از کشوری بزرگ به یک کشوری قوی، بسیار مهم است و به هیچ وجه نمی‌توان از اقتصاد واقعی به اقتصاد مجازی روی بیاوریم. صنایع تولیدی عنصر کلیدی اقتصاد واقعی هستند و محوریت صنایع تولیدی باید بر پایه نوآوری باشد؛ یعنی این صنایع باید با نوآوری بتوانند بر فناوری‎های محوری تسلط پیدا کنند. امیدوارم تلاش همه شرکت‎های ما در همین راستا باشد."

شرکت "اینسپور" (Inspur) یکی از بهترین عرضه‌کنندگان خدمات پردازش ابری و داده‎های بزرگ در چین است و کالاها و خدمات خود در زمینه فناوری اطلاعات را به بیش از صد کشور دنیا عرضه می‎کند. شی جین پینگ در ماه ژوئن سال 2018 هنگام بازدید از کارخانه تولید رایانه‎‎های تاب‎آوری خطا (Fault Tolerant ) این شرکت گفت:

گفتارهای شی جین پینگ درباره نوآوری

" ما امروز نسبت به هر دوره‎ دیگر از تاریخ به تحقق رویای رستاخیز ملت چین نزدیک‎تریم. پیمودن 90 کیلومتر از یک مسیر 100 کیلومتری تنها به معنی رفتن نیمی از راه است؛ به عبارت دیگر، امروز ما با چالش‎ها و مشکلات بیشتر نسبت به هر دوره دیگر در تاریخ مواجهیم. از این رو، امروز باید با همدلی بیشتر برای پیش رفتن در این مسیر و تحقق رؤیای خود تلاش کنیم. برای دسترسی به فناوری‎های کلیدی، محوری، نوین و پیشرفته، باید از مزیت نظام سوسیالیستی در استفاده از نیروی همه در انجام کارها بهره ببریم."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی