صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین خواستار خودداری کشورها از وارد کردن اتهام حملات سایبری به این کشور شد

2019-02-12 20:14:19

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه 23 بهمن/ دلو، 12 فوریه در پکن گفت که برخی کشورها دست از سیاه کردن چین با اتهام دزدی و حملات سایبری و آسیب رساندن به منافع چین و روابط دو جانبه بردارند.

رسانه های غربی اخیراً گزارشهایی منتشر کردند که طبق آنها هکرهایی که برای ادارۀ امنیت ملی چین کار می کنند، به شرکتهای نرم افزار نروژ حمله کرده اند و مدعی شدند که این بخشی از عملیات هکرهای جهانی موسوم به «ملخ ابری» است که توسط دولت چین بر پا شده است. هدف از این اقدام، دزدیدن حق مالکیت معنوی و رمزهای تجاری بوده است.

از سوی دیگر، استرالیا در حال رسیدگی ارتباط حملۀ هکرها به پایگاه اینترنتی کنگرۀ این کشور با چین است. ادارۀ اطلاعات نروژ نیز گفته است که روسیه و چین احتمالاً حملات سایبری پیچیده تری علیه این کشور بر پا خواهند کرد. هوا چون یینگ در واکنش به این گزارشها گفت: من متوجه چنین گزارشهایی شده ام. بی تردید این بخشی از اقدامات معدودی از کشورها برای سیاهنمایی چین است. چین امنیت اینترنتی را از مسائل جهانی می داند که با منافع مشترک کشورها مرتبط است و جامعۀ بین المللی باید مشترکاٌ از آن دفاع کند.

سخنگوی وزارت امور خارجۀ چین تأکید کرد: چین همواره از مدافعان امنیت اینترنت است و قاطعانه با هر گونه حمله و دزدی سایبری مبارزه می کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی