صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین: بی پروایی آمریکا در سیاهنمایی و سرکوب شرکتهای چینی غیرمنصفانه و غیراخلاقی است

2019-02-12 20:13:08

هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجۀ چین روز سه شنبه 23 بهمن/ دلو، 12 فوریه در نشست خبری گفت: اقدامات دریده و بی پروای آمریکا در سیاهنمایی و سرکوب حق مسلم توسعه و همکاری شرکتهای چینی به بهانه ها و اتهامات واهی و اشاعۀ چین هراسی، نه تنها غیرمنصفانه و غیراخلاقی است، بلکه به هیچ وجه با وجهۀ یک کشور بزرگ منطبق نیست. اطمینان داریم اکثر کشورهای جهان با نیات واقعی و استیلاجوی آمریکا آشنایی کامل دارند.

بنا به گزارشها، وزیر امور خارجۀ آمریکا در دیدار با همتای مجارستانی خود گفته است که اگر مجارستان تجهیزات شرکت هوا وی چین را نصب کند، در همکاری دو کشور مشکلاتی بروز خواهد کرد.

وزیر خارجۀ مجارستان گفت که همکاری کشورش با چین به روابط مشارکتی مجارستان با آمریکا آسیب نخواهد زد و در بررسی مسایل مربوط به چین باید از ریاکاری پرهیز کنیم.

از سوی دیگر، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا نیز چندی پیش گفت: هر کشوری که از تجهیزات شرکت چینی استفاده کند، با تحریم آمریکا مواجه خواهد شد.

سخنگوی چین در واکنش به این موارد گفت: ما از ارزیابی مستقل و واقعی وزیر امور خارجۀ مجارستان تقدیر می کنیم. دوستی و همکاری از مهمات عمدۀ توسعۀ روابط بین چین و مجارستان است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی