صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین دربارۀ برجام

2019-03-07 22:25:44

لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه 16 اسفند/ حوت، 7 مارس در کنفرانس خبری در پکن گفت: چین مایل است به اتفاق طرفها برای حفظ و اجرای توافقنامۀ جامع مسأله هسته ای ایران تلاش کند.

نشست کمیتۀ ائتلاف توافقنامۀ جامع مساله هسته ای ایران روز چهارشنبه در ژنو برگزار شد. لو کانگ در این باره گفت: پس از برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای ذیربط در مسأله هسته ای ایران در ژوئیه و سپتامبر سال گذشته، با کوشش مشترک طرفها و پشتیبانی گستردۀ جامعۀ جهانی، تلاشها برای حفاظت از این توافقنامه ثمرات مثبتی حاصل کرده است. این برای حفظ سازوکار منع گسترش سلاحهای هسته ای و صلح و ثبات خاورمیانه مساعد و نیز برای حفظ چند جانبه گرایی و اصول بین المللی در وضعیت کنونی مفید است.

او افزود: وظیفۀ اصلی این نشست در ژنو تحکیم گرایش سیاسی و برنامه ریزی اقدامات در مرحلۀ بعدی است. همۀ طرفها اقدام ایران را در ادامۀ اجرای وظایف خود مطابق برجام را ستودند. آژانس بین المللی انرژی هسته ای باید با برخورد بی طرفانه و کارشناسانه نظارت و بازرسی خود را انجام بدهد. طرفها بار دیگر بر حفظ و رعایت قاطعانۀ برجام، تلاش برای اجرای دستاوردهای دو نشست وزیران خارجه و تسریع رایزنی دربارۀ اقدامات عملی و ادامۀ همکاری اقتصادی و تجاری با ایران تاکید کردند.

او گفت: چین ضمن تلاش برای حفظ و اجرای برجام، قاطعانه از حقوق قانونی خود دفاع خواهد کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی