صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

حضور تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه کفش و لوازم ورزشی جین جیانگ

2019-04-21 21:03:46

چین که در شهر جین جیانگ از ۱۹ تا ۲۲ آوریل برگزار می شود، در راستای ساخت مشترک ابتکار کمربند و جاده از سال گذشته کشورهای در امتداد راه ابریشم نیز شرکت می کنند.

امسال نیز شش غرفه در اختیار شرکت های ایرانی قرار گرفت. شرکت آرکا چرم یکی از بزرگ ترین کارخانه های تولید چرم، شرکت تعاونی کفش تچر تولید کننده کفش چرمی، شرکت کفش کیاک و شرکت کفش بی کی نیز از تولید کنندگان کفش چرمی، شرکت تولید زیره زیلان و شرکت پارس کارن در این نمایشگاه حاضر شدند.

هوشنگ رضایی ثمرین رییس اداره بازرگانی خارجی وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران:‌ چنین نمایشگاه هایی برای واحدهای تولیدی ما به خصوص کارخانجاتمان مفید است. در این نمایشگاه با آخرین پیشرفت های چین، با کارخانجات و تکنولوژی روزشان آشنا شدیم. با توجه به این که واردات کفش به ایران ممنوع و ورود مواد اولیه با تعرفه بازرگانی صفر است بنابراین زمینه مناسب برای مشارک چینی ها با برندهای مختلف در ایران نیز وجود دارد و ما آماده همکاری هستیم.

علیرضا جعفری مدیر عامل شرکت پارس کارن: من سال گذشته هم در نمایشگاه شرکت داشتم و با توجه به نمایش تکنولوژی و ماشین آلات در چنین نمایشگاهی حضور دوباره را لازم دیدم و فکر می کنم این بهترین فرصت برای تولیدکنندگان ایران است. حالا که ورود کفش به ایران ممنوع شده و نرخ دلار هم بالا رفته است بنابراین وارادات کفش مفید فایده نیست. صادرات کفش چین به ایران آماری حدود ۵۰۰ میلیون دلار در سال دارد. بنابراین چینی ها هم بازار خوبی را از دست دادند. از سوی دیگر ایران هم در داخل به کفش نیاز دارد. فکر می کنم دویست و سی میلیون زوج کفش در ایران مصرف دارد. بنابراین الان بحث صادرات به روسیه پیش آمده است. اما تولیدکنندگان ایرانی توانایی تولید در تیراژ بالا یا کیفیت بالا را ندارند اما نکته خوب این است که ایران یک کشور نفتی است و در زمینه پتروشیمی قویست که مواد نفتی در تولید کفش برای زیره کفش به کار می رود. همچنین صنعت چرم در ایران در حال رشد است و مواد اولیه صنعت چرممان پتانسیل خوبی دارد. بنابراین می توانیم با چینی ها همکاری کنیم و تولید کنندگان چینی به عنوان سرمایه گذار به ایران بیایند و صددرصد مالکیت را بگیرند و یا با ایرانی ها شریک شوند که بتوانند در آن جا تولید کنند. دولت هم الان مشوق ها و پشتیبانی های خوبی در این موضوع دارد و هم ضمانت های بانکی به آن ها می دهد. همچنین سازمان حمایت از سرمایه گذار خارجی وزارت صنعت و معدن و تجارت سرمایه گذار خارجی را حمایت می کند. الان بهترین فرصت است که ما بتوانیم کنار چینی ها ها هم تولید وهم صادرات را یاد بگیریم که حتما برای کشور نیز مفید است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی