صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پاسخ شی جین پینگ به نامه دانش‌آموزان آمریکایی

2019-04-22 20:55:31

شی جین پینگ رییس جمهوری چین چندی پیش به نامه بیش از 40 دانش‌آموز رشته زبان چینی دبیرستان نیلز در ایالت ایلینوی آمریکا پاسخ داد و آنها را به انجام خدماتی برای تقویت دوستی بین مردم دو کشور تشویق کرد.

شی جین پینگ در این نامه به پرسش های جوانان آمریکایی پاسخ داد. برای نمونه، وی در اشاره به کار، زندگی و علاقه شخصی اش گفت: کارش خدمت به مردم است و سخت اما شادی‌آور است. وی به فلسفه، تاریخ، ادبیات، فرهنگ، موسیقی و ورزش علاقه زیادی دارد و بسیاری از این علاقه‎مندی‎ها در دوران دبیرستان شکل گرفته است. وی در پاسخ به این پرسش که وی آمریکا را دوست دارد یا خیر، گفت: وی بارها به آمریکا سفر کرده و کشور آمریکا از مناظر زیبای طبیعی، مردم خونگرم و فرهنگ‎های گوناگون برخوردار است که در ذهن وی نقشی عمیق بسته است. وی همچنین دوستان زیاد آمریکایی از جمله جوانان دارد.

رییس جمهوری چین در نامه خود همچنین دانش‌آموزان آمریکایی را به تلاش برای یادگیری زبان چینی تشویق کرد و گفت: نسل جوان، آینده روابط دوستانه چین و آمریکا را رقم می‎زنند. من امیدوارم آنها برای تقویت دوستی بین مردم دو کشور خدمات شایسته انجام دهند. معلمان و دانش‌آموزان دبیرستان نیلز در ایالت ایلینوی با خواندن نامه شی جین پینگ اعلام کردند که آنها در این نامه مهربانی رییس جمهوری چین را حس کرده اند.

رفت و آمد و درک بین مردم پایه روابط بین کشورهاست و هدف نهایی آن افزایش رفاه مردم کشورها.

پس از برقراری روابط چین و آمریکا در 40 سال گذشته، تبادلات دو کشور در زمینه های آموزش و پرورش، دانش و فناوری، فرهنگ، بهداشت، ورزش و دیگر زمینه‎ها گسترده بوده است و این امر در پیشبرد روابط دو کشور نقش ایفا کرده است.

شی جین پینگ رییس جمهوری چین اعلام کرد: تبادلات انسانی و فرهنگی پایه روابط چین و آمریکاست. وی همچنین به جوانان دو کشور توصیه کرد که به تقویت دوستی بین دو کشور بپردازند. وی در یکی از دیدارهای خود از آمریکا از دبیرستانی در آمریکا بازدید و دانش‌آموزان آمریکایی را به سفر به چین دعوت کرده بود. وی در نامه خود بار دیگر با تأکید بر این که جوانان، آینده دوستی چین و آمریکا را شکل می‎دهند، اهمیت آینده روابط دو کشور و رفاه مردم نزد خود را نشان داد.

چین و آمریکا به عنوان بزرگترین کشورهای در حال توسعه و پیشرفته جهان در تحولات بی‌سابقه جهانی کنونی با اصطکاک زیاد در منافع یکدیگر رو به رو بوده‎اند و روابط دو کشور نیز شاهد تعدیل و تغییراتی شده است. آشنایی مردم چین با آمریکا بیشتر شده، اما شناخت بسیاری آمریکایی ها درباره چین تنها به گزارش‌های نادرست رسانه های آمریکا محدود است.در چنین شرایطی، تبادلات فرهنگی و انسانی بین دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است. گسترش مستمر تبادلات انسانی و فرهنگی بین دو کشور به ویژه افزایش تبادلات و آشنایی بین نسل‎ جوان، نیروی محرکه کلیدی برای از بین بردن سؤتفاهم و اصطکاک و انجام مشترک وظایف بین المللی دو کشور به شمار می رود.

رییس جمهوری چین در پایان نامه خود گفت: "شنیدن کی بود مانند دیدن، امیدوارم شما فرصت داشته باشید تا به چین سفر کنید." در حقیقت، چین از هر کسی که به آشنایی و شناخت از چین و افزایش درک و اعتماد متقابل بین چین و آمریکا علاقه دارد، استقبال می کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی