صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار رئیس جمهوری چین و نخست وزیر ایتالیا

2019-04-28 16:48:18

شی جین‌پینگ رییس جمهوری چین روز شنبه 7 اردیبهشت (27 آوریل) با ژوزف کنت، نخست وزیر ایتالیا که برای شرکت در دومین مجمع عالی همکاری بین المللی کمربند و جاده در پکن به سر می برد، دیدار و گفت‌وگو کرد

شی جین‎پینگ در این دیدار گفت: چین از ایتالیا به خاطر آنکه زودتر از دیگر کشورهای غربی یادداشت تفاهم همکاری برای سازندگی مشترک کمربند و جاده را امضا کرد، قدردانی می‎کند و مایل است با تلاش مشترک با ایتالیا ضمن پیشبرد سازندگی مشترک کمربند و جاده، به الگوی همکاری بین چین و اروپا در چارچوب این طرح تبدیل شود.

رئیس جمهوری چین با اشاره به ضرورت گسترش تجارت و سرمایه‎گذاری متقابل، تعمیق همکاری عملی و تبادلات علمی، فنی و فرهنگی، بر حصول دستآوردهای بیشتر در مسیر توسعه روابط دو کشور و بهره‌مندی بهتر مردم دو کشور از آن تأکید کرد. وی افزود که دو طرف باید با در نظر گرفتن مضامین راهبرد روابط دو کشور، ضمن تکمیل سازوکار مدیریت جهانی، همآهنگی در تجارت آزاد و چندجانبه گرایی تجاری را تقویت بخشیده و روابط جدید بین‎المللی حاکی از احترام متقابل، عدالت، همکاری و منافع مشترک ایجاد کنند.

نخست وزیر ایتالیا برگزاری موفقیت‌آمیز دومین مجمع عالی همکاری بین‌‎المللی کمربند و جاده را به چین تبریک گفت و اعلام کرد: سخنرانی رییس جمهوری چین در مراسم اختتاحیه این مجمع و میزگرد سران از اهمیت راهبردی برخوردار بود و سبب شد که جامعه جهانی به روشنی از مزایای طرح کمربند و جاده برای جهان شناخت پیدا کند. وی همچنین بر عزم قاطع ایتالیا برای شرکت در این طرح تأکید کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی