صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آمریکا با سفسطه کردن مسوولیت خود را به گردن دیگران می‎اندازد

2019-08-05 20:00:02

پیتر ناوارو مشاور تجاری کاخ سفید روز یکشنبه 14 مرداد (4 اوت) گفت، درصورتی که چین دست از به ادعای او، «7 خطا» بردارد آمریکا افزایش تعرفه بر کالاهای چینی را لغو خواهد کرد. وی ضمنا افزود که آمریکا در حال آماده شدن برای مذاکرات ماه سپتامبر با چین است. آمریکا در حالی که چماق تعرفه را برداشته و خطاهای جعلی را به چین نسبت می‎دهد، خواستار ادامه مذاکرات با چین نیز هست. این منطق آمریکایی‎ها واقعا مضحک است.

این به اصطلاح «7 خطا» که از سوی ناورو مطرح شد، شامل حفاظت از حق مالکیت معنوی، انتقال فناوری، پرداخت کمک هزینه به شرکت های دولتی و کنترل بر فنتانیل و چند مورد دیگر است. همه این اظهارات، ادعاهای قدیمی برای پنهان کردن واقعیت و سیاه نمایی درباره چین است و تنها سفسطه‎گری و اتهام‎های بی‎پایه‎ آمریکایی‎ها را نشان می‎دهد.

برای نمونه، دفاع از حق مالکیت معنوی یکی از نیازهای اصلی چین برای تحقق توسعه نوآورانه است و پیشرفت چین در زمینه دفاع از حق ملکیت معنوی در سال‎های اخیر مورد تایید گسترده جامعه بین المللی قرار گرفته است. در نیمه اول سال 2019 میلادی، تعداد درخواست‎های خارجی برای ثبت حق مالکیت معنوی در چین به 78 هزار مورد رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 8.6 درصد بیشتر شده و همین طور تعداد درخواست‎های خارجی برای ثبت برندهای تجاری در چین به 127 هزار مورد رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 15.4 درصد افزایش یافته است. این آمارها عزم راسخ نوآوران خارجی نسبت به دفاع از حق مالکیت معنوی را نشان می‎دهد. سازمان حق مالکیت معنوی جهان اخیرا با انتشار رتبه بندی کشورهای نوآور جهان در سال 2019 میلادی اعلام کرد، چین از رتبه هفدهم در سال 2018 میلادی به رتبه چهاردهم این فهرست رسیده است. فرانسیس گوری، نماینده ارشد این سازمان در همین مورد گفت، چین اکنون یکی از رهبران نظام دفاع از حق مالکیت معنوی در سراسر جهان به شمار می‎رود.

درباره کنترل بر سؤ مصرف فنتانیل نیز هم‎اکنون در چین، 25 مورد مربوط به فنتانیل در حال اجرا است که بیش از 21 مورد آن از سوی سازمان ملل اعلام شده است. اول ماه مه، چین هرگونه استفاده از فنتانیل را در فهرست سوء مصرف مواد مخدر اعلام کرد که جدی تر از تدابیر آمریکا دراین زمینه است و در عین حال مورد ارزیابی عالی جامعه بین المللی از جمله اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا نیز قرار گرفت. اصلی ترین دلیل سوء مصرف فنتنایل در آمریکا، مربوط به تجویز داروهای مسکن و همین طور در پیش گرفتن اقدام‎های ناکارآمد مبارزه با مواد مخدر است و هیچ ارتباطی با ورود فنتانیل از کشورهای دیگر به آمریکا ندارد و از این بابت مسوولیتی متوجه چین نمی‎شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی