صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

مسوولیت توقف خرید محصولات کشاورزی برعهده طرف آمریکا است

2019-08-06 10:55:56

با توجه به این که آمریکا چندی پیش خبر از افزایش 10 درصدی تعرفه گمرکی متوجه 300 میلیارد کالای وارداتی چین داد، این اقدام شناخت مشترک سران دو کشور در اوساکا را به شدت نقض کرد، به این سبب، کمیسیون مقررات تعرفه گمرگی شورای دولتی چین تصمیم گرفت که افزایش تعرفه بر محصولات کشاورزی آمریکا که بعد از سوم اگوست معامله شده را منتفی نداند، بنابراین موسسات چینی خرید محصولات کشاورزی از آمریکا را به حالت تعلیق در آوردند.

این اقدام لازمه مقابله طرف چین با چماق تعرفه آمریکا است که منطقی و منصفانه به نظر می رسد. این در حالیست که دو کشور چین و آمریکا در زمینه کشاورزی مکمل یکدیگرند، تجارت محصولات کشاورزی با منافع مشترک دو طرف سازگار است. پس از دیدار سران دو کشور در اوساکا، چین طبق تقاضای داخلی و اصول بازار در زمینه خرید محصولات کشاورزی آمریکا به پیشرفت هایی رسید. از پایان دیدار اوساکا تا پایان ماه ژوییه، 2 میلیون و 270 هزار تن سویا آمریکا برای حمل به چین بارگیری شد، از نوزدهم ماه ژوییه برخی شرکت های چینی در باره خرید سویا، پنبه، سوگوم و قیمت این محصولات از فروشندگان آمریکایی سوال کردند. تا عصر دوم اگوست، 130 هزار تن سویا، 120 هزار تن سوگوم و غیره معامله شد. همه این محصولات معامله شده طبق خواست موسسات چین و تصویب کمیسیون مقررات تعرفه گمرگی شورای دولتی چین از افزایش تعرفه منتفی شده است.

چین عملا شناخت مشترک سران دو کشور در اوساکا را اجرا کرده و صداقت همکاری از خود نشان داده است، اما آمریکا در مسیر برعکس حرکت کرده و باردیگر عهدشکنی کرده است، چماق تعرفه آمریکا کاملا شرایط لازمه برای ادامه معاملات محصولات کشاورزی چین و آمریکا را تخریب کرده است. اقدام چین در توقف خرید محصولات کشاورزی آمریکا، اقدامی اجباری است و هدف آن دفاع از کرامت کشور و منافع خویش است. در عین حال نیز، پیامی روشن صادر کرده است که هیچ گونه اعمال فشار حداکثری بر چین اثر نمی کند، تدابیر متقابل چین اعلام شده و حتما عملی می شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی