صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

شب دوستی چین و ایران

2019-08-08 19:12:06


چانگ هوا، سفیر چین در ایران

شامگاه روز چهارشنبه 7 اوت، فعالیت شب دوستی چین و ایران در سفارت چین در ایران برگزار شد. حدود یکصد نفر از شخصیت های محافل مختلف ایران مانند رییس انجمن دوستی ایران و چین و رییس انجمن تجاری ایران و چین دراین فعالیت شرکت کردند.

مهمانان ضمن چشیدن طعم غذاهای چینی، لذت بردن از موسیقی چینی و گوش فرا دادن به داستان های چینی، به طور مشترک شب دوستی چین و ایران را جشن گرفتند.

چانگ هوا سفیر چین در ایران طی سخنانی از تمام دوستانی که در پیشبرد توسعه روابط چین و ایران سهم داشته‎اند تشکر کرد و گفت، همراه با تغییرات عظیم اوضاع بین‌المللی، روابط مشارکتی راهبردی همه جانبه بین چین و ایران توسعه با ثبات و سالم دارد. دو کشور با حفظ مبادلات دوستانه در سطوح مختلف، همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف را به پیش سوق داده‌اند. امیدوارم شخصیت‌های محافل مختلف ایران به طور مداوم برای کمک به توسعه روابط دو کشور، ایجاد مشترک کمربند و جاده و تقویت ارتباطات بین مردم دو کشور تلاش کنند.

رؤسای انجمن‎های دوستی ایران و چین و انجمن تجاری ایران و چین طی سخنرانی‎هایی از سفیر چین به خاطر برگزاری شب دوستی چین و ایران تشکر کردند و گفتند که قدمت دوستی مردم دو کشور دیرینه است و ظرفیت‎های عظیم برای همکاری میان ایران وجود دارد. آنان همچنین گفتند که برای تعمیق دوستی ایران و چین و همکاری دو کشور در زمینه های مختلف تلاش خواهند کرد.

خانم جائو جوئو چیون پژوهشگر کنسرواتوار موسیقی مرکزی چین که اکنون در ایران مشغول تحصیل است همراه با جمعی از موسیقیدانان معروف ایرانی قطعاتی دلنشین را برای حاضران نواخت.

شماری از مهمانان ایرانی این مراسم به خوبی زبان چینی را صحبت می‎کنند و با چین آشنا هستند و در زمینه های تجاری، هنری، دانشگاهی و پزشکی فعالیت می‎کنند. طعم غذاهای چینی باعث شد خاطرات آنان از چین بار دیگر زنده شود. آنان داستان‎های خود درباره چین و دوستی خود با مردم چین را برای حاضران تعریف کردند.

روابط کشور ها برپایه دوستی مردم برقرار می‎شود. همه داستان‎هایی که در این مراسم گفته شد دوستی دیرینه میان چین و ایران را نشان می‎دهد. همان طور که چانگ هوا، سفیر چین در ایران نیز گفت: شما پیام‌آوران دوستی چین و ایران و ترویج دهندگان توسعه روابط دو کشور هستید. دوستی چین و ایران جاودان باد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی