صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

آغاز بازدید شی جین پینگ از استان گان سو

2019-08-20 12:01:33

شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست و رییس جمهور چین دوشنبه 28 مرداد/ 19 اگوست عازم غار سنگی "مو گائو" شهر دون هوانگ شد و با بازرسی محلی از کارهای حفاظت و تحقیقات آثار فرهنگی و گسترش تاریخ و تمدن درخشان در این مرکز حفاظت از آثار فرهنگی کلیدی ملی، بازدید خود از استان گان سو واقع در شمال غربی چین را آغاز کرد.

به عنوان میراث فرهنگی بین المللی، غار سنگی "مو گائو" دون هوانگ بزرگ ترین غار بودایی باقی مانده در چین است که با ترکیبی از معماری، مجسمه سازی رنگی و نقاشی دیواری ظریف، تبلور مبادلات فرهنگی و تمدن مختلف جاده ابریشم قدیمی را به نمایش گذاشته است. بعد از ظهر دوشنبه، شی جین پینگ با بازدید نزدیک از مجسمه های رنگی و نقاشی دیواری در این غار سنگی، با کارهای حفاظت و تحقیقات آثار فرهنگی آشنا شد.

وی از پرسنل فرهنگی خواست تا با بیان داستان‌های دون هوانگ، صدای چین را به جهانیان رسانده و برای ساخت بهتر ابتکار "کمربند و جاده" سهم خود را ادا کنند. وی گفت: فرهنگ دون هوانگ اطمینان فرهنگ ملت چین را نشان می دهد. تنها یک تمدن مطمئن می تواند ضمن حفظ ویژگی های خاص خود، دستاوردهای برجسته تمدن های مختلف را پذیرفته و از آن بیاموزد. امروزه باید شکوه جدیدی از فرهنگ چین ایجاد کنیم. باید با یک ذهن گسترده تر به تبادلات بیشتر با کشورهای دیگر پرداخته و به طور فعال تر، از همه دستاوردهای برجسته تمدن‌های جهان بیاموزیم.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی