صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر جدید چین در ایران: ما دوستان قدیمی را فراموش نمی کنیم

2019-08-22 21:23:58

آقای چانگ هوا همچنین چند کتاب به استاد دانشپور پرور اهداء کرد و گفت که شنیده ام شما در روزهای اخیر دربارۀ جادۀ ابریشم دریایی مطالعه می کنید. من کتابی با عنوان «آثار باستانی جادۀ ابریشم دریایی» برای شما آورده ام که اطمینان دارم در مطالعات شما مفید خواهد بود. یک کتاب دیگر تحت عنوان «بیانات شی جین پینگ دربارۀ مدیریت کشور» به زبان انگلیسی که به آشنایی شما با چین مدرن یاری خواهد بود. کتاب دیگری با نام «عیدهای چینی» که آداب و رسوم و سنتهای مردم چین در اعیاد خود را به طور جامع و کامل معرفی می کند.

سفیر چین در ایران گفت: ملت چین ملتی است که همیشه به عشق و دلبستگی اهمیت بسیاری می دهد. ما دوستان قدیمی را فراموش نمی کنیم و شخصیتهایی را که برای دوستی چین و ایران سهم شایسته ای اداء کرده اند، فراموش نمی کنیم. از این رو من امروز مخصوصاً به دیدار شما آمدم و از شما برای حضور در مهمانی در سفارت چین در ایران دعوت می کنم. ماه آینده به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در سفارتخانه مهمانی برگزار خواهد شد. شما را به این مهمانی دعوت می کنم. استاد دانشپور پرور که بعد از شنیدن سخنان آقای چانگ بسیار احساساتی شده بود، علاقۀ خود به چین را تکرار کرد و گفت که حتماً در آن مهمانی حضور خواهد یافت.

استاد دانشپور پرور گفت که همیشه وقت خود را وقف مطالعات تاریخ چین و ایران پرداخته است. دو کشور دارای تاریخ بسیار طولانی تبادلات هستند و او اطمینان دارد که دوستی دو کشور نسل به نسل ادامه خواهد یافت.

یادآوری می شود که استاد دانشپور پرور امسال باز هم در چین با گروه باستانشناسی دانشگاه پکن همکاری و همچنان برای مبادلات فرهنگی چین و ایران سهم بیشتری اداء خواهد کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی