صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پلیس هنگ کنگ: با اطلاعات اشتباه در اینترنت اقدامات ما را تحریف می کنند

2019-08-23 16:23:50

اخیرا گسترش برخی ویدیوها و عکسهای ویرایش شده در اینترنت باعث ایجاد سوء تفاهم افکار عمومی نسبت به روشهای اعمال قانون به دست پلیس هنگ کنگ شده است که پلیس هنگ کنگ روز پنجشنبه 31 امرداد در واکنش به آنها نشست مطبوعاتی برگزار و واقعیات را تشریح کرد.

مو جون جیه رییس دفتر امنیت شکبه اینترنت و بازرسی از جرایم علمی از ادارۀ پلیس منطقه هنگ کنگ در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه گفت: عکسی در اینترنت خانواده ای را در میدان شهر جدید محل شا تیان از هنگ کنگ نشان می دهد که تحت تعقیب و کتک کاری پلیس ضد شورش قرار دارند. اما از ویدئوی اکران شده در این کنفرانس مطبوعاتی به روشنی دیده می شود که نیروهای پلیس هنگ کنگ آنها را جای امنی منتقل می کردند که در پی آن اعضای خانواده هم علناً تشکر خود را از آنها ابراز کردند.

مو جون جیه گفت: ویدئوی دیگری در اینترنت پلیسی را نشان می دهد که بر یک تظاهر کننده مسلط شده و به او لگد می زند. این ویدئو برای برانگیختن احساسات مردم علیه پلیس منتشر و استفاده شده است. ولی به خاطر پایین بودن کیفیت ویدئوی پخش شده به نظر می رسد که پاهای این پلیس حرکت می کند در حالیکه از ویدئوی دارای کیفیت بالاتر که پلیس منتشر کرده، واقعیت این طور نیست.

در ویدئوی دیگری که در نشست مطبوعاتی پلیس پخش شد، جوانی دیده می شود که در تظاهرات از پل به پایین می پرد که با اقدام به موقع پلیس نجات می یابد. ولی در ویدئوهایی که با اهداف مغرضانه ویرایش و منتشر شده به نظر می رسد که پلیس هنگ کنگ این جوان را از روی پل به پایین هل می دهد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی