صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

مرکز خدمات پزشکی کمربند اقتصادی جاده ابریشم شین جیانگ بیش از 20 هزار بیمار خارجی را پذیرفت

2019-08-30 16:37:04

مرکز خدمات پزشکی کمربند اقتصادی جاده ابریشم منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ در سال های اخیر پیشرفت باثباتی یافته است. طبق اخبار رسیده از کمیته بهداشت و سلامت ملی چین، پس از آغاز خدمات بهداشتی بین المللی از نوامبر سال 2014، پنج بیمارستان درجه یک منطقه شین جیانگ جمعا 21 هزار و 178 بیمار خارجی را پذیرفته اند.

همچنین، به کمک بستر خدمات پزشکی و درمانی فرامرزی ایجاد شده با منابع پزشکی شهر ارومچی، 29 بیمارستان محلی با 24 بیمارستان بزرگ از قرقیزستان، قزاقستان و گرجستان به یکدیگر متصل شده اند. رییس کمیته بهداشت و سلامت منطقه خودمختار اویغور شین جیانگ اخیرا اظهار کرد، مشاوره درمانی از راه دور بر اساس پروژه ساخت ابتکار "کمربند و جاده" مورد استقبال گسترده کشورهای حاشیه قرار گرفته است. مشاوره درمانی از راه دور با کیفیت بالا، بیشتر بیماران خارجی از کشورهای حاشیه را با اهمیت و حمایت دولت مرکزی از امور پزشکی مناطق دوردست آشنا کرد.

از سوی دیگر، از سال 2016 میلادی تاکنون، بر اساس کمک های "گروه امدادرسان پزشکی"، هشت بیمارستان محلی شین جیانگ به بیمارستان درجه یک تبدیل شده که توان درمانی آن به شدت ارتقا یافته است. ضمن این که، در سه سال گذشته، تعداد بیماران بستری شده در این بیمارستان به اندازه 12.35 درصد رشد داشته و تعداد عمل جراحی نیز به اندازه 19.08 درصد افزایش یافته است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی