صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دومین دوره نمایشگاه بین‎‌المللی واردات چین ماه نوامبر برگزار می‎شود

2019-09-05 16:50:34

دومین نمایشگاه بین‎المللی واردات چین از 5 تا 10 ماه نوامبر سال جاری در مرکز نمایشگاه‎های شانگهای برگزار خواهد شد. تاکنون بیش از 3 هزار شرکت از بیش از 150 کشور و منطقه برای شرکت در این دوره از نمایشگاه ثبت نام کرده‎اند که چه از لحاظ تعداد کشورها و چه از لحاظ تعداد شرکت‎ها بیشتر از دوره قبلی است. "وانگ بین نان" معاون وزیر بازرگانی چین چندی پیش در نشستی خبری در این مورد گفت، برگزاری نمایشگاه واردات ضمن نشان دادن عزم قطعی چین برای پیشبرد درهای باز، سهمی مهم برای کمک به توسعه متعادل واردات و صادرات و جهانی شدن اقتصاد جهان دارد.

این دوره از نمایشگاه بین‎المللی واردات به غرفه جامع کشورها، غرفه بازرگانی شرکت ها و مجمع بین المللی اقتصادی هونگ چیائو تقسیم می شود. از این میان، غرفه جامع کشورها برای نشان دادن وضعیت تجاری و سرمایه گذاری کشورهای دعوت شده بر پا می‎شود که تنها برای نمایش است و معامله ای در آن صورت نمی گیرد. غرفه بازرگانی شرکت ها شامل تجارت کالا و خدمات است و مجمع بین المللی هونگ چیائو نیز شامل مجمع عمده و 4 مجمع فرعی خواهد بود. تاکنون 61 کشور حضور خود در این نمایشگاه را تایید کرده و 15 کشور از جمله فرانسه و ایتالیا نیز به عنوان مهمانان ویژه انتخاب شده اند. تهیه بلیط غرفه بازرگانی شرکت ها بسیار سخت است. "وانگ بین نان" معاون وزیر بازرگانی چین، مدیر دفتر کمیته تشکیلاتی و رئیس نمایشگاه بین المللی واردات چین در این مورد گفت:«در غرفه بازرگانی شرکت ها، شامل 7 بخش زندگی علمی، خودرو، تجهیزات، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت، زندگی با کیفیت، تجارت خدمات، خوراک و محصولات کشاورزی می شود. مساحت این غرفه به بیش از 300 هزار مترمربع است. تاکنون بیش از 3 هزار شرکت از بیش از 150 کشور و منطقه حضور خود در این نمایشگاه را اعلام کرده اند که از نظر تعداد کشورها و مناطق و همین طور از لحاظ تعداد شرکت ها بیشتر از دوره قبلی است. »

شایان ذکر آن است که در غرقه بازرگانی شرکت ها، تمام کشورهای عضو گروه بیست، گروه بریکس، سازمان همکاری شانگهای، 60 کشور از مسیر کمربند و جاده و 40 کشور کمتر توسعه یافته شرکت خواهند کرد. "رن هونگ بین"دستیار وزیر بازرگانی و معاون دفتر کمیته تشکیلاتی نمایشگاه بین المللی واردات چین در این مورد گفت« برخورداری از معافیت تعرفه و سهمیه 95 درصدی واردات به کشورهای کمتر توسعه یافته آفریقایی تعلق خواهد گرفت و تسهیلاتی نیز برای هزینه غرفه شامل حال آنان خواهد شد؛ این درحالی است که شرکت‎های آمریکایی نیز با شور و شوق نسبت به حضور در این نمایشگاه واکنش نشان داده اند. وی گفت: «در سال گذشته، بیش از 170 شرکت آمریکایی در این نمایشگاه شرکت کردند و مساحت غرفه های آنان از 36 هزار مترمربع بیشتر بود. امسال تعداد شرکت های آمریکایی بیشتر از سال گذشته است و مساحت غرفه های آنان نیز 35 درصد افزایش یافته است. بازار چین برای شرکتهای خارجی از جمله شرکت های آمریکایی جاذبه های فراوان دارد. با وجود اصطکاک تجاری میان چین و آمریکا، اهمیت و شور و شوق بازار چین برای شرکت های آمریکایی کاهش نیافته است.»

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی