صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار وزیران خارجه چین و افغانستان

2019-09-08 16:31:31

دیدار وزیران خارجه چین و افغانستان

منبع عکس: سایت وزارت خارجه چین

وانگ یی وزیر خارجه چین 16 شهریور در اسلام آباد با صلاح الدین ربانی همتای افغان خود که همانند خود برای شرکت در گفتگوی وزیران خارجه چین - افغانستان - پاکستان در پایتخت پاکستان حضور دارد، دیدار کرد.

وانگ یی دو کشور را دوست، همسایه و همکاری راهبردی همدیگر خوانده و از حمایت افغانستان از چین در مسائل مربوط به منافع محوری چین و تلاشهای دولت افغانستان برای سرکوب نیروهای گروهک «جنبش اسلامی ترکستان شرقی» که در افغانستان فعالیت می کنند، قدردانی کرد.

وزیر خارجه چین با تاکید بر حمایت چین از تلاشهای دولت افغانستان برای حفظ حاکمیت، استقلال و برکت ملت افغانستان گفت چین مایل است تا در چارچوب توافقات حاصله سران دو کشور، همکاری با افغانستان در چارچوب کمربند و جاده را به پیش سوق داده و کمکهای لازم بیشتری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و افزایش رفاه مردم در اختیار آن کشور قرار دهد.

وانگ یی افزود چین به حاکمیت و استقلال افغانستان و خواسته های مردم افغانستان احترام می گذارد و قاطعانه مثل گذشته از روند صلح افغانستان حمایت خواهد کرد.

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان نیز ضمن تبریک هفتادمین سالگرد جمهوری خلق چین، چین را دوست و همکار خوب افغانستان خوانده و از کمکهای چین به افغانستان تشکر کرد و تلاشهای چین برای تحقق صلح و ثبات افغانستان و منطقه را ستود.

او خبر داد که افغانستان مایل است با استفاده از سازوکار گفتگوی وزیران خارجه چین - افغانستان - پاکستان، همکاری با چین مخصوصا در مبارزه با تروریسم را تعمیق بخشد

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی