صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پایان فعالیت نمایشگاه بین المللی باغبانی سال 2019 پکن

2019-10-09 22:03:25

عصر روز چهارشنبه 9 اکتبر/ 17 مهر، مراسم پایانی نمایشگاه بین المللی باغبانی سال 2019 پکن در تآتر "گوی روی" این نمایشگاه در پکن برگزار شد. بیش از هزار نفر از محافل مختلف در این مراسم شرکت و برنامه های هنری را تماشا کردند. این نمایشگاه که به مدت بیش از 5 ماه برگزار شد، مورد ستایش محافل مختلف داخلی و خارجی قرار گرفت.

پس از برگزاری این نمایشگاه از پایان ماه آوریل، 9 میلیون و 340 هزار نفر از آن بازدید کرده و 110 کشور و سازمان بین المللی در این نمایشگاه حضور یافتند. محوطه این نمایشگاه به 503 هکتار رسیده و بسیاری مناظر زیبا در آن ایجاد شد.

در این نمایشگاه نه تنها آثار باغبانی برجسته از مناطق مختلف جهان در معرض دید قرار گرفت، بلکه خدمات چین در زمینه باغبانی جهانی نیز به نمایش گذاشته شد. چین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه بسیاری دستاوردهای علمی و فنی باغبانی را نمایش داده و این نمایشگاه را به یک مجتمع با شکوه با بیشترین شرکت کنندگان و بهترین دستاوردها در زمینه باغبانی تبدیل کرد.

برنارد اوستروم رییس انجمن بین المللی تولید کنندگان باغبانی گفت: «این موفق ترین نمایشگاه بین المللی باغبانی است که تاکنون شرکت کرده ام، در این دور نمایشگاه با روشی منحصر به فرد، موضع اصلی "زندگی سبز و خانه زیبا" نشان داده شد و با توزیع آن و آشناسازی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان، این ایده به شکل بهتر و سریع تر به سراسر جهان ترویج خواهد شد.

در زمان برگزاری این نمایشگاه، جمعا 3 هزار و 284 فعالیت جالب و جذاب فرهنگی با ادغام ویژگی های چینی و خارجی در آن برگزار شد که بیش از 3 میلیون و 100 هزار بازدید کننده از جمله از 200 هزار نفر از دوستان بین المللی را به خود جلب کرد.

خانم جیانگ زه هوی رییس انجمن باغبانی ومعاون کمیته تشکیلاتی این نمایشگاه نیز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با برگزاری نمایشگاه بین المللی باغبانی پکن، ایده های تمدن زیست محیطی ترویج شده و به توسعه سبز جهان و تبادلات و همکاری بین المللی در زمینه باغبانی یاری شده است.

وی گفت: در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین المللی باغبانی، نشست جهانی گل ها و گیاهان 2019،هفتاد و یکمین نشست بین المللی سالانه تولیدکنندگان باغبانی، مجمع بین المللی شهرهای سبز نیز برپا شد که بیش از 300 نفر از 69 کشور و 6 سازمان بین المللی در آن شرکت کردند. بیش از 20 نفر از کارشناسان گل و گیاه و هنرمندان باغبانی سخنرانی کرده و بیانیه پکن منتشر شد."

به گزارش رسیده، پس از پایان فعالیت نمایشگاه جهانی باغبانی پکن، پارک باغبانی به پایگاه الگوی تمدن زیست محیطی و به یک مقصد گردشگری زیست محیطی و تفریحی تبدیل می شود. بسیاری تاسیسات این نمایشگاه در هنگام برگزاری بازی های زمستانی المپیک سال 2022 نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ویسنته لوسرتالس رییس اداره بین المللی نمایشگاه ها در این باره گفت: "پس از پایان فعالیت این نمایشگاه، تمامی تاسیسات آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طوری که برخی از آن در بازی های زمستانی المپیک پکن مورد استفاده قرار می گیرد. اعتقاد دارم که این همان ارزش نمایشگاه بین المللی باغبانی است. با آن که زمان برگزاری این نمایشگاه کوتاه بود، اما نسل های آینده ما می توانند از میراث و سرمایه معنوی آن بهره مند شوند."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی