صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

حرکت به یک سو و تلاش برای دستیابی به یک توافق

2019-10-27 20:03:05

رادیوی بین المللی چین روز یک شنبه 5 آبان برابر با 27 اکتبر در مطلبی با عنوان «حرکت به یک سو و تلاش برای دستیابی به یک توافق» به این موضوع پرداخته است که مذاکره کنندگان اقتصادی و تجاری چین و آمریکا روز 25 اکتبر در گفت و گوی تلفنی ضمن موافقت با یافتن یک راه حل مناسب برای نگرانی های اصلی طرف مقابل تایید کردند که بحث و مشورت فنی درباره بخشی از متن توافق انجام شده است. دو طرف در برخی موارد جزئی هنوز به توافق نظر نرسیده اند و هنوز در حال بررسی برخی مسایل فنی هستند و با حرکت به یک سو برای تحقق اهداف مشترک، بیش از پیش پایه ای مناسب را برای امضای توافقنامه ایجاد کرده اند. 

بر اساس این مقاله، کلید رسیدن به توافقنامه اقتصادی و تجاری چین و آمریکا، توجه به نگرانی های دو طرف است. چین با اقدامات واقعی، نگرانی آمریکا در ابعاد خریداری محصولات کشاورزی و کنترل بر ماده فنتنانیل را حل می کند. در عین حال سه نگرانی اصلی چین نیز ملغی شدن تعرفه های اضافه شده، تطابق آمار مربوط به روابط تجاری با واقعیت و حفظ تعادل در این روابط هستند.

در این مقاله همچنین آمده است که چین و آمریکا با تلاش های مداوم ضمن کنترل اختلافات بر پایه احترام متقابل و گسترش همکاری بر پایه منافع مشترک می توانند که به یک توافقنامه اقتصادی و تجاری که برای دو طرف و سراسر جهان مساعد باشد برسند. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی