صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گزارش سازمان ملل: حساب افزایش عوارض گمرکی بر کالاهای چینی را خود آمریکایی ها پرداختند

2019-11-06 14:59:48

گزارش سازمان ملل: حساب افزایش عوارض گمرکی بر کالاهای چینی را خود آمریکایی ها پرداختند

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) 14 آبان به وقت محلی گزارش مطالعات اثرات اصطکاک تجاری چین و آمریکا را منتشر کرد که بر اساس آن، این خود مصرف کنندگان و شرکتهای آمریکایی بودند که در برهه زمانی 2018 تا سه ماهه نخست 2019 هزینه افزایش عوارض گمرکی برکالاهای چینی را پرداخته اند. در این گزارش تاکید شده است قصد آمریکا برای وادار کردن صنایع تولیدی به برگشت به آمریکا از طریق افزایش عوارض گمرکی بر کالاهای چینی برآورده نشده است.

گزارش آنکتاد که همان روز منتشر شد، نشان می دهد از آغاز افزایش عوارض گمرکی بر کالاهای چینی توسط آمریکا در اواسط سال 2018 تا سه ماهه اول سال 2019، یا دستکم در سه ماهه اول سال 2019، همه عوارض گمرکی افزوده برای کالاهای چینی بر عهده مصرف کنندگان و وارد کنندگان آمریکایی قرار گرفته است.

الساندرو نیسیتا اقتصاددان آنکتاد و نویسنده گزارش فوق اظهار کرد داده های مربوطه نشان می دهد تا سه ماهه اول سال 2019 میانگین قیمت کالاهای صادراتی چین به آمریکا افت نکرده است. او گفت:

«به دلیل افزایش عوارض گمرکی بر کالاهای چینی، برخی کالاهای صادراتی از چین به آمریکا دچار افزایش قیمت می شود. اما مساله این است که چه کسانی باید قیمت افزوده را بپردازند؟ می توان گفت تا سه ماهه اول 2019، آنها صادر کنندگان چینی نبودند بلکه واردکنندگان و مصرف کنندگان آمریکایی بودند که این قسمت افزوده از قیمت را پرداخته اند.»

نیسیتا یادآور شد: داده های مربوطه نشان می دهد در سه ماهه دوم 2019 میانگین قیمت کالاهای صادراتی چین به آمریکا که مشمول افزایش عوارض گمرکی بودند، افت 8 درصدی داشته و این امر نشانگر آن است که صادرکنندگان چینی به منظور حفظ توان رقابتی کالاهای خود قسمتی از عوارض گمرکی افزوده را بر عهده گرفته اند.

خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکزی چین (سی جی ام) نیز با مراجعه به مستندات مربوط پی برد که تا ماه ژوئن سال 2019، آمریکا به اخذ عوارض گمرکی 25 درصدی از 250 میلیارد دلار کالای چینی پرداخته و صادرکنندگان چینی حدود یک سوم عوارض گمرکی افزوده را بر عهده گرفته اند.

دولت آمریکا قصد دارد با تدابیر عوارضی صنایع تولیدی را وادار به بازگشت به آمریکا و فرصت های شغلی بیشتری در آمریکا ایجاد کند. اما نیسیتا بر آن است این هدف آمریکا برآورده نشده است. او توضیح داد:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی