صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

حضور پنگ لی‌یوان در فعالیت ویژه بانوان رهبران کشورهای بریکس

2019-11-14 11:24:24

به گزارش خبرگزاری شین هوا، صبح چهارشنبه 22 آبان/ 13 نوامبر، به دعوت میشل بولسونارو بانوی اول برزیل، پنگ لی‌یوان، همسر شی جین‌پینگ رییس جمهوری خلق چین، در فعالیت ویژه بانوان رهبران کشورهای بریکس حضور یافت.

پنگ لی‌یوان و شپو موتسپه بانوی اول آفریقای جنوبی با همراهی میشل بولسونارو از کاخ ریاست جمهوری برزیل بازدید کردند. پنگ لی‌یوان به گرمی با بانوان برزیل و آفریقای جنوبی احوال پرسی کرده و با یکدیگر عکس گروهی گرفتند. آنان همچنان به طور مشترک به تماشای ارکستر سازهای بادی نوجوانان برزیل نشسته و صمیمانه با اجراکنندگان گفت و گو گردند.

بانوی اول چین اظهار داشت: فعالیت های امروز سبب شد تا من به طور کامل جذابیت های خاص فرهنگ و هنر برزیل را احساس کنم. باوجود آن که از نظر جغرافیایی، چین و برزیل فاصله زیادی با هم دارند، اما دوستی دو کشور در قلب مردم ریشه دارد. امسال چهل و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماسی پکن و برازیلیا است و دو کشور به این مناسبت سری جشن های فرهنگی برگزار کردند که مورد استقبال و پسند مردم دو کشور قرار گرفته‌است. امیدوارم دو طرف به مبادلات و هم آموزی های فرهنگی ادامه دهند و فاصله معنوی بین دو ملت را نزدیک‌تر بسازند تا درخت دوستی چین و برزیل برای همیشه سبز بماند.امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی