صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار رییس جمهور چین با نخست وزیر هند

2019-11-14 16:42:47

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین 13 نوامبر (22 آبان) به وقت محلی در برزیلیا با نارندرا مودی دیدار کرد.

شی جین پینگ اظهار کرد: چندی پیش، ما در چنای هند باهم دیدار کردیم و درباره اوضاع بین المللی و منطقه ای و مسایل مورد علاقه یکدیگر به بحث و مشورت عمیق پرداخته و به نتایج موثر رسیدیم. نهادهای مربوط دو کشور در حال اجرای اجماع صورت گرفته و نیز در تلاش برای گسترش نتایج حاصل شده در ملاقات چنای هستند. هفته پیش، هند به عنوان کشور مهمان ویژه در دومین نمایشگاه بین المللی واردات چین شرکت کرد و طبق اخبار رسیده، میزان قراردادهای امضا شده هند به اندازه چشمگیری رشد داشته و کشوری با بیشترین رشد میزان معامله به شمار می رود. پکن از افزایش صادرات محصولات با کیفیت بالای هند به چین استقبال می کند.

رییس جمهور چین تاکید کرد: مایلیم با حفظ تبادلات نزدیک با شما، جهت توسعه روابط دو جانبه را تحت هدایت قرار داده و با افزایش اعتماد سیاسی متقابل و حل و فصل اختلافات موجود، به گسترش همکاری عملی بیش از پیش و ارتقای مناسبات دو جانبه به سطح بهتر و ثابت تر بپردازیم.

نخست وزیر هند نیز در این دیدار اظهار کرد: ما در شهر ووهان چین و چنای هند دوبار باهم دیدار کردیم و اعتماد متقابل و دوستی میان خود را محکم تر ساختیم. اکنون بسیاری از مسایل مورد شناخت مشترک دو جانبه در حال اجرایی شدن است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی