صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برای توسعه با کیفیت چه باید کرد؟

2019-11-14 17:06:22

در اوضاع اقتصادی کنونی چه باید کرد؟ همراه با اصلاحات صنعتی و تغییر شیوه های توسعه اقتصادی، شرکت ها چطور می توانند با عبور از چالشهای جدید توسعه با کیفیت بالا را محقق کنند؟

کارشناسان و موسسات حاضر در سومین مجمع اصلاحات و توسعه چین این موضوع را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

طبق آمار منتشر شده از سوی اداره ملی آمار چین، در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی، میزان تولید ناخالص داخلی چین به 69 هزار و 779 میلیارد و و 800 میلیون یوان رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6.2 درصد افزایش یافته و طبق برآوردهای انجام شده این سرعت رشد در میان جوامع اقتصادی جهان با مجموع ارزش اقتصادی بالاتر از 1000 میلیارد دلار بیشترین میزان بوده است.

مائو شنگ یونگ خاطر نشان کرد، با وجود فشارهای ناشی از کاهش سرعت رشد اقتصادی، عمده ترین شاخص های اقتصاد کلان چین همچنان در وضعیتی مناسب قرار دارد و وضعیت اشتغال زایی نیز با ثبات بوده است. با وجود افزایش ملایم شاخص قیمت برای مصرف کننده، سرعت افزایش درآمد شهروندان و رشد اقتصادی برابر بوده است.

وی افزود در ادامه باید به این نکته توجه داشت که در کنار عوامل نامعلوم، عوامل پشتیبان رشد اقتصادی در داخل چین نسبتا زیاد هستند و شامل تقویت توان پشتیبانی صنایع خدماتی، ایجاد ظرفیت های جدید مصرف و توسعه مداوم اصلاحات و به روزرسانی و نمایان شدن تأثیر سیاست های به اجرا در آمده می شوند.

دومین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین به تازگی در شانگهای برگزار شد. در مقایسه با دوره اول، مساحت غرفه های شرکت‌های این دوره از نمایشگاه بین‌المللی واردات چین از 270 هزار متر مربع به 330 هزار متر مربع افزایش یافته است. با وجود افزایش مساحت غرفه ها اما همچنان غرفه داران با وضعیتی دشوار برای گرفتن غرفه رو به رو هستند.

طبق آمار، مبلغ قراردادهای امضا شده در نخستین دور نمایشگاه بین‌المللی وارداتی چین 57 میلیارد و 830 میلیون دلار بود و هم اکنون نرخ تکمیل قرارداد از 90 درصد بیشتر شده است. "سخت بودن تهیه بلیت برای نمایشگاه بین‌المللی وارداتی چین" نشان می دهد که طرف‌های مختلف به آینده اقتصاد چین اطمینان دارند و مشتاقانه در انتظار بازار آزاد چین هستند. چین به به عنوان یکی از کشورهای که از آزاد شدن تجارت و جهانی شدن اقتصاد سود می برد و فعالانه برای این هدف تلاش می کند، نه تنها توسعه اقتصادی پایدار و با کیفیت را حفظ کرده بلکه قاطعانه تعهد خود را برای گسترش پی در پی سیاست درهای باز اجرا می کند. این اقدامات انگیزه همه طرف‌ها را برای حضور در نمایشگاه تقویت کرده و قطار تندرو توسعه چین را در مسیر دستیابی به منافع متقابل و نتیجه برد- برد قرار داده‌است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی