صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین: تحریم سازنده نیست و موضوع هسته ای ایران را حل نمی کند

2019-11-14 19:25:48

چین: تحریم سازنده نیست و موضوع هسته ای ایران را حل نمی کند

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین 23 آبان گفت اعمال تحریم یا تهدید به اعمال تحریم اقدامی سازنده نیست و مساله هسته ای ایران را حل نمی کند و گفتگو یگانه راه برونرفت از مساله است.

این سخن در حالی بیان شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا گزارش جدیدی درباره وضعیت هسته ای ایران را منتشر کرده و وزیران خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان و نماینده ارشد سیاست خارجه و امور امنیتی اتحادیه اروپا نیز در این باره بیانیه ای مشترکی صادر کرده اند.

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره بیانیه مشترک فوق گفت طرف اروپایی در این بیانیه به ازسرگیری تحریم علیه ایران اشاره ای نکرده و چین نیز بر آن است اعمال تحریم یا تهدید به اعمال تحریم اقدامی سازنده نیست و مساله را حل نخواهد کرد.

گنگ شوانگ با اشاره به آنکه گفتگو یگانه راه برونرفت از مساله است گفت : «چین همواره بر این باور است که خروج یکجانبه آمریکا از برجام به منظور اعمال فشار حداکثری بر ایران صورت گرفته و سرچشمه بحران کنونی است. آمریکا باید از این اقدام نادرست خود عقب نشینی کرده و زمینه را برای آغاز تلاشهای دیپلماتیک هموار و امکانات را برای تنشزدایی فراهم کند. به علاوه، طرف های دیگر برجام از جمله اروپا و ایران نیز باید خویشتنداری خود را حفظ کرده و در راستای اجرای برجام به نحوی همجانبه و موثر و حل اختلافات درچارچوب برجام و حل سیاسی کل مساله عمل کنند.»

این سخنگو همچنین خبر داد چین در این مساله ارتباطات نزدیک خود با اروپا و روسیه را حفظ کرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی