صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر اسبق چین در ایران: مهار تنش بین امریکا و ایران به سود هر دو طرف است

2020-01-08 19:51:05

چهارشنبه 18 دی (8 ژانویه)، ایران در انتقام کشته شدن سردار سپهبد سلیمانی با شلیک چند فروند موشک به پایگاه نظامی آمریکا در عراق حمله کرد. هوا لی مینگ، سفیر اسبق چین در ایران در این باره گفت: تنش بین امریکا و ایران به صورت روز افزون تشدید می شود که چالشی برای خردورزی رهبران دو کشور محسوب می شود. مهار تنش بین دو کشور در حد قابل کنترل به سود هر دو طرف است.

سفیر پیشین چین در ایران بر این باور است که حمله واکنشی و مقابله ایران قابل پیش بینی بود و پایگاههای نیروی نظامی آمریکا در عراق به اهدف ایران تبدیل خواهد شد. اما باید توجه کنیم که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از حمله، این عملیات ایران را مقابله به مثل امریکا توصیف و تلویحا اشاره کرد که انتقام حدی دارد. درباره آماری که ایران از تلفات احتمالی نظامیان امریکا منتشر کرده، با توجه به آن که امریکا هنوز خبری منتشر نکرده، باید منتظر بشویم و بررسی کنیم.

هوا لی مینگ با اشاره به پیشرفت اوضاع خاطر نشان کرد: «باید منتظر بشویم و ببینیم که دو طرف آمریکا و ایران می خواهند این اتفاق را چگونه و تا چه حدی پیش ببرند. هزاران شهروند ایران در 17 دی در مراسم عزاداری سردار سپهبد سلیمانی شرکت کردند و حکومت ایران ناچار از واکنشی سخت به آمریکا بود. اما به هر حال، دو طرف نتایج وخیم ناشی از اقدامات انتقامجویانه بی پایان و افسارگسیخته را می دانند.»امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی