صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر چین در کنیا: چین با تمام نیرو از مقابله کشورهای آفریقایی با شیوع کرناویروس 2019 پشتیبانی می کند

2020-03-18 17:03:48

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین سه شنبه 27 اسفند/ حوت، 17 مارس اعلام کرد که مقامات وزارت بهداشت، گمرک چین و همچنین کارشناسان چینی همراه با مراکز پیشگیری و مهار بیماری افریقا و مقامات دولتی و متخصصان بهداشت بیش از 20 کشور قاره آفریقا نشست ویدیویی بر گزار می کنند تا اطلاعات درباره مقابله با شیوع کروناویروس را به اشتراک بگذارند و درباره تجربیات پیشگیری و مهار شیوع این بیماری تبادل نظر کنند.

27 اسفند به وقت محلی، وو پِنگ، سفیر چین در کنیا ضمن مصاحبه با خبرنگاران رادیو و تلویزیون مرکزی چین اظهار کرد که چین تجربیات خود را در مقابله با شیوع کروناویروس جدید با کشورهای آفریقایی به اشتراک می گذارد و تا حد امکان کالاهای کمکی در اختیار آنها قرار خواهد داد.

سفیر چین در کنیا خاطر نشان کرد: مقابله شیوع کروناویروس جدید چین به دستاوردهای برجسته ای رسیده و نرخ مبتلایان و موارد جدید شناسایی شده به کروناویروس 2019 تا اندازه زیادی کاهش یافته است. این دستاوردها مورد توجه گسترده دولتها و ملتهای محلی آفریقا نیز قرار گرفته و آنها از مهار شیوع این بیماری در چین ابراز شادی و خرسندی می کنند؛ زیرا آن را فداکاری و تشویق بزرگی برای سراسر جهان تلقی می کنند.

این مقام چینی در ادامه افزود: کنیا ضرورتاً می خواهد از دستاوردهای چین در مقابله با شیوع این بیماری بهره مند شود. چین فعالانه تجربیات و اقدامات خود را در این راستا به کنیا ارائه خواهد داد و در عین حال تا حد امکان محصولات کمکی برای این کشور فراهم می کند. وی تشریح کرد: «دولت چین از طریق مراکز پیشگری و مهار شیوع بیماری آفریقا 10 هزار کیت تشخیص ارائه کرده است. کنیا از این طریق مقداری از این کیتها را به دست آورده است که برای کاهش فشار ناشی از کمبود کیت تشخیص در کنیا نقش مهمی ایفا کرده است.»

تا ساعت 17، 27 اسفند به وقت نایروبی جمعا 4 مورد مبتلا به کروناویروس جدید در کنیا شناسایی شده است. وو پِنگ درباره چینیهای مقیم کنیا و چینی تبارها در این کشور خاطر نشان کرد که از نزدیک با بیمارستانهای ذیربط در تماس بوده و به سلامت چینیها و چینی تبارهای کنیا اولویت داده می شود.

تا کنون 32 کشور در قاره آفریقا شناسایی موارد ابتلا به کروناویروس 2019 را اعلام کرده اند که تعداد آنها از 400 مورد گذشت هاست. شیوع مداوم کروناویروس جدید چالشی جدید برای نظام ضعیف پزشکی، درمانی و بهداشتی آفریقا به شمار می رود.

موسسات و نهادهای غیررسمی چین نیز اراده خود را برای کمک به مقابله آفریقا با شیوع کروناویروس 2019 نشان داده اند. ما یون (جک ما)، بنیانگذار شرکت علی بابای چین در وبلاگ شخصیش نوشت: صندوق خیریه ما یون 100 هزار ماسک، هزار دست لباس محافظ، 1000 ماسک محافظ و 20 هزار کیت تشخیص به هر یک از 54 کشور آفریقایی ارائه می کند و همچنین از طریق همکاری با نهادهای پزشکی و درمانی کشورهای آفریقایی، اسناد آموزشی رایانه ای برای درمان بالینی کرناویروس جدید فراهم می کند تا در کار مقابله آفریقا با شیوع این بیماری پشتیبانی کند. تمام محصولات به طور یکپارچه به اتیوپی منتقل و سپس در کشورهای دیگر آفریقایی توزیع می شود.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی