صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اثربخشی طب و داروهای سنتی چین در درمان بیماری کرونا

2020-05-20 10:50:10

به گزارش رادیو و تلویزیون مرکزی چین تا اواسط ماه آوریل، بیش از 74 هزار مبتلای کرونا که 91.5 درصد کل مبتلایان در چین را شامل می شود، در روند درمان از طب و داروهای سنتی چین استفاده کرده اند. بر اساس نظارت بالینی و درمانی، میزان اثربخشی این داروها به بیش از 90 درصد می رسد که مورد توجه گسترده داخلی و خارجی قرار گرفته است.

یکی از شاخه های مهم پزشکی علم پزشکی مبتنی بر شواهد (Evidence-based medicine) است که روش اصلی این علم آزمایش و اثبات طرح درمانی با تأیید داده های بالینی است. اثر بخشی معاینه و درمان کرونا با طب و داروی سنتی چین با استناد بر داده های به دست آمده ثابت شده است.

جانگ بو لی عضو فرهنگستان مهندسی و استاد دانشگاه علوم پزشکی سنتی شهر تیان جین به عنوان عضو نخستین گروه متخصصان امدادرسانی دولت مرکزی برای مقابله با کرونا 82 روز در شهر وو هان به سر برد. تیم طب سنتی به ریاست وی امور درمانی بیمارستان صحرانی شیا جیانگ وو هان را بر عهده گرفته و 564 مبتلای خفیف را در این بیمارستان پذیرش و درمان کرد. در نتیجه کار این تیم، وضعیت هیچ یک از این مبتلایان به وضعیت حاد تبدیل نشد و میزان آلودگی پرسنل پزشکی نیز صفر بود.

بنا به گزارشها، 16 بیمارستان صحرایی ایجاد شده در وو هان در درمان از طب و داروی سنتی استفاده کرده و میزان حاد شدن مبتلایان 2 تا 5 درصد بود که به مراتب از میزان 20 درصدی اعلام شده سازمان جهانی بهداشت پایین تر است. شاخصهای ارزیابی اثربخشی طرح درمان که توسط مختصصان پزشکی سنتی چین مورد گروه پژوهشگران سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت. بروس ایلوارد مشاور ارشد مدیرکل سازمان در این باره گفت: «چین در مقابل ویروس ناشناخته جدید، تدابیر بزرگ، انعطاف پذیر و فعالی در پیش گرفت و همچنین با تلفیق روش سنتی و فناوری های مدرن به ثمرات بیشتری دست یافت.»

شواهد بالینی نشان می دهد که طب و داروی سنتی چین در چهار زمینه در درمان کرونا مؤثر است که عبارتند از کاهش عوارض اولیه بیماری و افزایش ایمنی بدن، جلوگیری از تبدیل وضعیت خفیف به حاد، کاهش زمان درمان با ادغام و همآهنگی با روشهای طب بین المللی، بهبود وضعیت جسمی و عمل ریوی بیماران.

تا کنون مقامات بهداشتی و متخصصان کشورها بر اثر بخشی طب و داروی سنتی چین در درمان کرونا تأیید کرده و این امر در رسانه های کشورها بازتاب گسترده ای داشته است. برخی داروهای سنتی چین برای کمک به درمان کرونا مجوز فروش در کشورهایی چون تایلند، کانادا، برزیل، رومانی، هند، اندونزی و موزانبیک دریافت کرده اند.

انتظار می رود طب و داروی سنتی چین در مبارزه جهانی با کرونا کمک شایسته ای انجام دهد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی