صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رادیو و تلویزیون مرکزی چین برای نخستین بار از فناوری 5G+8K برای انتقال و ویرایش سیگنال ویدیویی بهره برد

2020-05-20 16:16:43

رادیو و تلویزیون مرکزی چین برای نخستین بار از فناوری 5G+8K برای انتقال و ویرایش سیگنال ویدیویی بهره برد

با آغاز نشستهای سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در سال 2020، رادیو و تلویزیون مرکزی چین با موفقیت توانست از فنآوری 5G+8K برای پخش زنده و ویرایش سریع سیگنال های ویدیویی استفاده کند. روز سه شنبه 30 اردیبهشت/19 مه، رادیو و تلویزیون مرکزی چین آیین گشایش هفته نوآوری و استفاده از «5G+4K/8K+AI» برگزار شد. شن های‌شیونگ، معاون بخش تبلیغات کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس رادیو و تلویزیون مرکزی چین در این مراسم حضور یافت.

در غرفه نمایش «انتقال و ویرایش « 5G+4K/8K»، متخصصان با استفاده از فناوری های 5G+8K، سیگنال ویدیویی 8K را منتقل کردند و همزمان توانستند این سیگنال را به سرعت ویرایش کنند و روند انتقال و ویرایش ویدیوهایی با کیفیت 8K را نشان دادند. با مقایسه سیگنال 8K و 4K ، سیگنال 8K که در همان محل منتقل شد، با وضوح بالا مناظر زیبا و شگفت انگیز اوائل تابستان را به تصویر کشید.

مهمانان شرکت کننده هم از طریق نمایشگرهای LED 8K این تصاویر را تماشا کردند. انتقال این تصاویر حاصل استفاده نوآورانه رادیو و تلویزیون مرکزی چین از فناوری «5G+4K/8K+AI» است. نمایش تصاویر در نمایشگرهای 8K نیز بسیار زیبا و با کیفیت بود.

متخصصان غرفه «ویرایش اَبری واقعیت افزوده» نیز استفاده از این فناوری را نشان دادند. رادیو و تلویزیون مرکزی چین نشستهای سالانه مجلس ملی نمایندگان خلق و کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین در سال جاری را با استفاده از 5G به صورت زنده پخش خواهد کرد. ویدیوهای 8K رادیو و تلویزیون مرکزی چین همزمان در شبکه های اجتماعی و بیش از 400 هزار نمایشگر مجهز به آخرین کیفیت روز دنیا در شهرهای بزرگ سراسر چین پخش می‌شود.

اکنون فناوری های، 5G、4K/8K、AI یک تحول عظیم را در روند تولید ویدیو و کار رسانه ها ایجاد کرده اند که می تواند فرصت توسعه سریع رسانه های سنتی را به وجود بیاورد. شن های شیونگ گفت: امسال رادیو و تلویزیون مرکزی چین با تمام نیرو در حال تلاش برای تبدیل رسانه های سنتی رادیو و تلویزیون به رسانه های جامع و سطح اول بین المللی و تغییر الگوی سنتی تولید و پخش برنامه‌های خواهد بود و اصلاحات ساختاری را در زمینه تولید و عرضه برنامه ها و تبدیل ساختار سنتی فنی به ساختار راهبردی «5G+4K/8K+AI» را به اجرا خواهد گذاشت.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی