صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

مخالفت سودان جنوبی با استقرار نیروی محافظ منطقه‌ای از سوی سازمان ملل

2017-01-12 10:39:04 国际在线

مایکل ماکوی لوت سخنگوی دولت سودان جنوبی 11 ژانویه برابر 22 دی ماه خبر داد، با توجه به بهبود اوضاع امنیتی در جوبا، پایتخت این کشور و مناطق حاشیه آن، دولت سودان با استقرار نیروی محافظ منطقه ای از سوی سازمان ملل مخالف است.

به گزارش رسانه های گروهی محلی، "کول مانیانگ"، وزیر دفاع سودان جنوبی با رد تداوم درگیری ها در جوبا تصریح کرد، درست است که مشکلاتی در سودان جنوبی وجود دارد اما ما باید به عنوان یک دولت، این مشکلات را حل کنیم.

شورای امنیت سازمان ملل 12 اوت سال 2016 با تصویب قطعنامه ای تصمیم گرفت "نیروی محافظ منطقه ای" متشکل از 4000 پرسنل را به سودان جنوبی اعزام کند تا نیروی مستقر این سازمان در سودان جنوبی به 17 هزار نفر برسد. با آنکه دولت سودان در ماه‌های سپتامبر و نوامبر بر پذیرش این قعطنامه تاکید داشت اما در حال حاضر روند استقرار نیروی محافظه منطقه‌ای عقب افتاده است.

اوضاع سودان جنوبی چندین سال به علت درگیری‌های بین ارتش گروه سالوا کیر رییس جمهور و ریک ماچار معاون رییس جمهور در این کشور، دچار ناآرامی است. آوریل سال گذشته، ریک ماچار به همراه سالوا کیر، دولت انتقالی وحدت ملی را تاسیس کردند اما درگیری شدیدی در ژوئیه 2016 بین دو ارتش رخ داد که در پی آن، ریک ماچار از کشور گریخت.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی