صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

وزیر خارجه آمریکا: تمام گزینه‌ها را برای خلع سلاح‎های اتمی کره شمالی در نظر می‌گیریم 

2017-03-18 17:14:22 国际在线

به گزارش خبرگزاری شین هوا، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که هم‎اکنون در کره جنوبی به سر می‎برد، روز جمعه 17 مارس(27 اسفند) درسئول اعلام کرد:" سیاست مدارای" این کشور در قبال کره شمالی به پایان رسید و از این پس آمریکا برای خلع سلاح اتمی کره شمالی، تمام گزینه‌ها را مد نظر قرار خواهد داد. 

تیلرسون روز جمعه در یک نشست خبری خاطر نشان کرد: در آینده برای خلع سلاح اتمی کره شمالی، از تمام گزینه‎های دیپلماتیک، امنیتی و اقتصادی استفاده خواهیم کرد. وی تاکید کرد: کره شمالی باید بفهمد، تنها با دست برداشتن از توسعه سلاح اتمی و فناوری موشک‎های بالستیک، می‌تواند به سوی آینده‎ای با امنیت سیاسی و رونق اقتصادی گام بردارد. 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه افزود: نمی‎خواهیم شاهد جنگ و درگیری نظامی باشیم ولی در صورتی که کره شمالی به تهدید کره جنوبی و نیرو‎های  آمریکایی مستقر در کره جنوبی ادامه دهد بی درنگ با این کشور مقابله خواهیم کرد.

سخنان تیلرسون در باره سیاست‎های آمریکا در قبال شبه جزیره کره باعث ایجاد منازعات و اختلاف‎ نظرهایی در کره جنوبی شده است.

حزب مینجو بزرگ‎ترین حزب مخالف کره جنوبی ضمن اعلام مخالفت خود با هر گونه اقدامی که باعث افزایش تشنج نظامی در شبه جزیره کره شود تاکید کرد: همزمان با افزایش فشار به کره شمالی، باید با این کشور مذاکره و گفت‎وگو نیز انجام شود.


امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

غذای خوشمزه شین جیانگ

منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ واقع در شمال غربی چین است. 47 قومیت در این منطقه با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند. عادات و رسوم گوناگون قومیت های مختلف، فرهنگی متنوع را در این منطقه پدیدار ساخته است.


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی