صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره پرتاب آزمایشی موشک از کره شمالی

2017-05-17 11:03:59 国际在线

ریاست دوره ای ماه جاری شورای امنیت و رییس دایمی اروگوئه در سازمان ملل دیروز 16 مه (26 اردیبهشت) خبر داد، شورای امنیت همین روز نشستی پشت درهای بسته درباره آخرین پرتاب موشک بالستیک از سوی کره شمالی برگزار کرده و این اقدام کره شمالی را مورد انتقاد قرار داده و خواستار توقف آزماش هسته ای و پرتاب آزمایشی موشکی این کشور شد.

البیو روسلی پس از پایان این نشست به خبرنگاران گفت، اعضای شورای امنیت در این نشست درباره روش‌های رویارویی با اوضاع کنونی از جمله اعمال تحریم و دیپلماسی صلح آمیز به بحث و مشورت پرداخته و به نتایج ثمربخش رسیدند.

وی گفت، شورای امنیت تاکید کرد، کره شمالی باید بی درنگ با در پیش گرفتن اقدامی، به تعهدات صادقانه خود در اجرای عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته ای عمل کند و با تلاش، اوضاع متشنج شبه جزیره کره و مناطق را بهبود بخشد. شورای امنیت سازمان ملل ضمن تاکید بر اهمیت حفاظت از صلح و ثبات شبه جزیره کره و مناطق آسیای شمالی شرقی، در راه جست و جوی طرح حل سیاسی، دیپلماتیک و صلح‌آمیز است و از مشارکت عضو شورای امنیت و دیگر کشورهای جهان در روند پیدایش طرح حل همه‌جانبه از طریق گفت و گو استقبال می کند.

براساس اخبار رسیده، کره شمالی 14 می به برنامه پرتاب موشک بالستیکی پرداخته است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی