صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

دیدار وزیر خارجه پاکستان با وزیر امور خارجه ایران

2017-09-11 20:19:08 国际在线

خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان صبح روز دوشنبه با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.

، وزیر خارجه پاکستان در جریان سفر منطقه‌ای خود روز دوشنبه به تهران آمد و ضمن دیدار با وزیر امور خارجه ایران قرار است با رییس‌جمهور و محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ایران دیدار کند.

در دیدار خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان و هیات همراه با محمد جواد ظریف راه‌های مختلف توسعه و تقویت روابط دو جانبه از جمله تقویت همکاری‌های بانکی، حمل و نقل و نیز تقویت همکاری‌های دو کشور در نقاط مشترک مرزی به ویژه مبارزه با تروریسم مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

موضوعات مورد نگرانی منطقه‌ای مشترک بین دو کشور از جمله وضعیت مساله آوارگان و پناهندگان، قاچاق مواد مخدر، مقابله با گروه‌های افراط‌گرا و تروریستی و همچنین وضعیت مسلمانان میانمار از جمله محورهای دیگر گفت‌وگو بین وزیر امور خارجه ایران با همتای پاکستانی وی بود.

وزیر امور خارجه پاکستان با توجه به نامتوازن بودن سیاست‌های کنونی در منطقه از لزوم اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال اوضاع منطقه سخن گفت.

وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از نیروهای نظامی کشورهای جهان در افغانستان در بیش از دو دهه گذشته افزود با این حال اوضاع امنیتی این کشور تاکنون تغییر زیادی در جهت بهبود آن پیدا نکرده است.

وزیر امور خارجه ایران نیز با اشاره به تلاش‌های دو کشور در جهت افزایش بیش‌تر سطح روابط سیاسی بر لزوم همکاری بین دو کشور در دیگر بخش‌ها از جمله تقویت بیشتر همکاری‌های بانکی بین دو کشور تاکید کرد و افزود: مقابله با افراط گرایی و گروه‌های تروریستی فعال در منطقه و همکاری مشترک در جهت استقرار صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از طریق گفت‌وگوهای سیاسی منطقه‌ای و چند جانبه ضروری است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی