صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

مدیر کل سازمان تجارت جهانی خواستار مقابله اعضای این سازمان با چالشها سیستماتیک شد

2018-05-08 14:31:52

روبرتو آزِوِدو مدیر کل سازمان تجارت جهانی روز دوشنبه ۷ مه از اعضای این سازمان خواست برای مقابله با چالشهای سیستماتیک از جمله افزایش اصطکاک تجاری و مشکل ممانعت از انتخاب اعضای نهادهای شکایتی اقدام کنند.

روبرتو آزِوِدو در نشست غیررسمی کمیته مذاکرات تجاری این سازمان هشدار داد: در صورت بروز مستمر اصطکاک بین شرکای عمده تجاری، احتمال افزایش خطر وخامت اوضاع وجود دارد. وی افزود که شخصاً در حال گفتگو با اعضای ذی ربط این سازمان است و از آنها می خواهد اقدامات محتاطانه ای در پیش گیرند.

مدیر کل سازمان تجارت جهانی همچنین از روش حل مساله از طریق گفتگوی چند جانبه و دوجانبه استقبال کرد و گفت: این سازمان همواره در حل اختلافات و جلوگیری از شدت یافتن اصطکاک نقش مهمی ایفا کرده است. برگزاری گفتگو برای یافتن راه حل مساله بین اعضای سازمان بسیار مهم است.

مدیر کل سازمان تجارت جهانی با اشاره به چالش سیستماتیک دیگری در این سازمان یعنی مشکل ممانعت از انتخاب اعضای نهادهای شکایتی هشدار داد: اگر این مساله حل نشود، نظام چند جانبه تجاری احتمالاً به شدت خدشه دار خواهد شد.

تعداد اعضاء نهاد شکایتی سازمان تجارت جهانی ۷ تعیین شده است. اما با توجه به ممانعت آمریکا از انجام تشریفات انتخاب اعضاء، تنها ۴ عضو آن فعالند. مدیر کل سازمان تجارت جهانی با مهم خواندن حل این مساله گفت: به کارگیری سازوکار حل مناقشات، پایه نظام تجاری است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی