صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

افزایش کسری تجاری آمریکا

2018-08-06 17:16:54

بر اساس داده‌های منتشر شده وزارت بازرگانی آمریکا، کسری تجاری کالا و خدمات آمریکا در ماه ژوئن در مقایسه با ماه مه 7.3 درصد افزایش یافت که در 4 ماه گذشته برای نخستین بار اتفاق افتاده است.

بر اساس این داده‌ها، صادرات آمریکا این مدت در مقایسه با ماه قبل، 0.7 درصد کاهش یافته و به 213 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید. واردات با رشد 0.6 درصد افزایش به 260 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید. کسری تجاری آمریکا در این ماه 46 میلیارد و 300 میلیون دلار بود.

بدین ترتیب، کسری کل تجارت کالا و خدمات آمریکا در نیمه نخست سال جاری میلادی 291 میلیارد و 200 میلیون دلار بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7.2 درصد افزایش یافت.

با آن که دولت ترامپ کاهش کسری تجاری را به عنوان یکی از اهداف مهم سیاست تجاری خود تلقی کرده، اما اقتصاددانان بر این باورند که سیاست یک جانبه و حمایت گرایی تجاری آمریکا برای ایجاد محدودیت بر واردات موجب کاهش کسری تجاری نمی شود. علاوه بر این، به دنبال گسترش کسری بودجه مالی و کاهش میزان سپرده بانکی شهروندان، افزایش بهره بانکی و افزایش ارزش دلار، مازاد کسری تجاری آمریکا همچنان فزونی خواهد گرفت.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی