صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

افزایش سهم یوان در ذخایر ارزی دنیا

2018-10-03 16:57:12

داده های جدید سازمان صندوق بین المللی پول (IMF) نشان می دهد در سه ماهه دوم سال جاری سهم یوان در مجموع ذخایر ارزی بانک های مرکزی جوامع اقتصادی دنیا همچنان رو به افزایش گذاشته و برابر با سهم دلار استرالیا و دلار کانادا شده است.

براساس داده های جدید سازمان صندوق بین المللی پول درباره ترکیب ذخایر ارزی کشورها بر حسب واحد پول، مجموع ذخایر ارزی یوان کشورهای دنیا در سه ماهه دوم امسال به 193 میلیارد و 380 میلیون دلار رسیده است که 1.84 درصد ذخایر ارزش کشورهای عضو که قاعدتا ترکیب ذخایر ارزی رسمی خود را به سازمان گزارش می کنند، تشکیل می دهد. این در حالیست که سهم دلار استرالیا و دلار کانادا به ترتیب 1.7 درصد و 1.91 درصد است.

تحلیلگران بر آنند افزایش سهم یوان در ذخایر ارزی کشورهای دنیا نشانگر افزایش علاقه نهادهای مدیریت ارز کشورها به نگه داری یوان در ترکیب ذخایر ارزی خود و افزایش تمایل آن ها به کاهش وابستگی به دلار و چندگونه گرایی ذخایر ارزی است.

فعلا 149 عضو سازمان صندوق بین المللی پول داوطلبانه ترکیب ذخایر ارزی رسمی خود برحسب نوع واحد پول از جمله دلار، یورو، پوند، ین، فرانک سوییس، دلار استرالیا، دلار کانادا و یوان را به سازمان گزارش می کنند. گزارش برحسب یوان نیز در اکتبر سال 2016 آغاز شده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی