صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > بین المللی > متن

آمریکا برای مقابله با تروریسم راهبرد جدید ملی اعلام کرد

2018-10-05 17:59:04

کاخ سفید آمریکا روز پنجشنبه 12 مهر/ میزان، 4 اکتبر تازه ترین راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم را صادر کرد. جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد راهبرد جدید مقابله با تروریسم بیشتر به حفاظت از سرزمین اصلی کشور، جلوگیری از حملات و کاهش خسارت در صورت آسیب از حملات معطوف است.

این اولین راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم آمریکا پس از سال 2011 به شمار می رود.

جان بولتون همین روز در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید درباره این راهبرد گفت: به دنبال گسترش شبکه سازمانهای افراط گرا مانند داعش و القاعده، آمریکا باید از طریق روشهای جدید با این تهدید‌ها مقابله کرده و راهبرد جدید ملی برای مقابله با تروریسم نیز به زمینه های ضد تررویستی گسترده تری گسترش می یابد.

طبق اعلامیۀ کاخ سفید، راهبرد جدید ملی برای مقابله با تروریسم آمریکا ضمن تامین هدف «اول امریکا»، «راه جدیدی» در اختیار امنیت ملی آمریکا می گذارد و اهدافی شامل کاهش توان انجام حملات تروریستی علیه اهداف آمریکا در خاک اصلی و خارج از کشور، قطع منابع حامی تروریستها و کاهش توان اطلاعرسانی، استخدام و تحریک خشونتهای تروریستی در خاک اصلی آمریکا، جلوگیری از دستیابی به سلاحهای کشتار جمعی و پیشرفته از سوی تروریستها، پیشگیری از آسیب دیدن آمریکاییها از حملات تروریستی در خاک اصلی کشور و غیره را مشخص کرده است.

شایان ذکر است، در راهبرد جدید مقابله با تروریسم آمریکا چندین بار دولت ایران «حامی اول تروریسم» عنوان شده و تحلیلگران بر این باورند، این هم یکی از نتایج سیاست امریکا برای بازداشتن ایران از نفوذ ایران در خاورمیانه به شمار می رود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی